گشایش اعتباری در هند برای تجار ایران

رئیس شورای بازرگانی ایران و هند با بیان اینکه قدرت رقابت در صادرات برخی محصولات به هند را نداریم، گفت: با امضای توافق‌نامه تجارت ترجیحی، صادرات بین ۲ کشور افزایش می‌یابد.

گشایش اعتباری در هند برای تجار ایران

هند

ابراهیم جمیلی با بیان اینکه رابطه بانک‌های ایران و هند خوب است، گفت: گشایش اعتبار برای تجار ایرانی در بانک‌های هندی بر مبنای روپیه انجام می‌شود و مشکل گشایش اعتبار در این کشور برای تجار ایرانی نسبت به بانک‌های اروپایی کمتر است.

رئیس شورای بازرگانی ایران و هند افزود: همچنان مشکلاتی در تبدیل روپیه به دلار و دلار به روپیه برای تجار ما وجود دارد و حل آن هم زمان‌بر است.

وی با تأکید بر اینکه ارتباطات بانکی ما نسبت به قبل از برجام بهتر شده است، بیان داشت: شرایط ایران در رابطه با ارتباطات بانکی با هند قبل و بعد از برجام هیچ‌گاه حاد نبوده و حتی بعد از برجام میزان خرید  نفت و پتروشیمی هند از ایران بیشتر شده است.

جمیلی با تأکید بر اینکه قرارداد تعرفه ترجیحی ایران و هند با توافق طرفین بر سر مفاد آن هر چه زودتر باید به امضا برسد، گفت: برخی کشورها این قرارداد را امضا کرده‌اند.

رئیس شورای بازرگانی ایران و هند بیان داشت: به دلیل عدم رقابت‌پذیری برای صادرات در برخی کالاها با توجه به تعرفه‌های ترجیحی هم‌اکنون برخی از کالاهای تولید ایران با نام سایر کشورها به هند صادر می‌‌شود.

وی با بیان اینکه زعفران ایران با نام افغانستان به هند صادر می‌شود، گفت: اگرچه هندوستان بازار خوبی برای صادرات سیب است، اما به دلیل تعرفه بالا برای صادرات این محصول به هند در کنار سایر رقبا قدرت رقابت نداریم.

جمیلی با تأکید بر اینکه هند بازار بسیار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی است، افزود: مواد پتروشیمی و مواد نفتی بیشترین صادرات ما به این کشور است و از هند برنج، چای و پارچه به ایران صادر می‌شود.

منبع: فارس

 

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *