کاهش صادرات نفت به کره جنوبی

میزان صادرات نفت ایران به کره جنوبی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل حدود ۳۸ درصد کاهش یافت که به عقیده تحلیلگران تمام شدن ذخیره نفت ایران علت این امر است.

کاهش صادرات نفت ایران به کره جنوبی

صادرات نفت ایران

در حالی که بعد از اتمام ذخیره نفت ایران بر روی دریا، این کشور نتوانسته عرضه نفت خود را همچون ماه های گذشته بالا نگه دارد، میزان صادرات نفت این کشور به کره جنوبی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل حدود ۳۸ درصد کاهش نشان می دهد.

بر اساس آمارهای گمرکی، کره جنوبی، یکی از مشتریان اصلی نفت ایران در آسیا در ماه آوریل ۱٫۴۱ میلیون تن، معادل ۳۴۴ هزار و ۹۳۳ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده است.

این آمارها نشان می دهد که صادرات نفت ایران به کره جنوبی نسبت به ۲٫۳ میلیون تن ماه مارس ۳۷٫۵ درصد کاهش یافته، اما همچنان ۶۳٫۵ درصد بالاتر از ۸۶۳ هزار و ۵۵۷ بشکه در روزی است که ایران یک سال قبل به کره جنوبی صادر می کرد.

منابع صنعتی و نفتی ماه گذشته گفتند، ایران همه نتفی را که در سال های تحریم بر روی دریا ذخیره کرده بود به فروش رساده است. از زمان لغو تحریم ها در ژانویه ۲۰۱۶، ایران در حال افزایش تولید نفت خود بوده و تلاش کرده است سهم از دست رفته خود از بازار را باز بیابد.

کره جنوبی، پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان، در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی حدود ۷٫۱ میلیون تن، معادل ۴۳۳ هزار و ۶۵۹ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرد، که ۸۶ درصد بالاتر از ۳٫۸۲ میلیون تن یک سال قبل بود.

واردات نفت کره جنوبی از عربستانف بزرگترین صادر کننده نفت جهان در ماه آوریل ۱۵٫۱ درصد نسبت به یک سال قبل کاهش داشت و به ۳٫۵۶ میلیون تن، معادل ۸۵۹ هزار و ۱۲۷ بشکه در روز رسید.

واردات نفت کره جنوبی به طور کلی در ماه آوریل ۵٫۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت و به ۱۱٫۳۱ میلیون تن، معادل ۲٫۷۶ میلیون بشکه در روز رسید.

منبع: تسنیم

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *