کانادا چهارمین کشور پهناور جهان

کانادا روابط اقتصادی خوبی با آمریکا دارد و میزان تجارت خارجی این دو کشور در بین هیچ یک از شرکای تجاری در جهان وجود ندارد.

کانادا چهارمین کشور پهناور جهان

تجارت با کانادا

این کشوردر منطقه ای از کره زمین قرار دارد که در قسمتی از آن به خاطر سردی هوا کسی زندگی نمی کند ولی در قسمت های جنوب و مرکز زندگی به طور کامل جریان دارد.

کانادا به سبب داشتن منابع غنی کشوری پیشرفته است و وابستگی بسیار زیادی به منابع طبیعی موجود دارد، چرا که به طور طبیعی هر کشوری بخش زیادی از رشد اقتصادی خود را مدیون منابع طبیعی موجود است که از طریق آن به صادرات می پردازد ولی اینکه بتوان از این منابع استفاده کرد تا به کشوری پیشرفته تبدیل شد توانایی ای است که کانادا در دست دارد.

با توجه به اینکه تغزیه در تمام نقاط جهان از اهمیت خاصی برخوردار است و همه کشورها سبک تغذیه ای خود را دارند، مردم کانادا نیز بیشتر تمایل به خوراکی و غذاهای طبیعی دارند و بازار تولید و واردات این نوع غذا در کانادا گرم است.

در زمینه رفتار اداری در این کشور می توان گفت برای کانادایی ها اهمیت دارد که چطور با مقام بالاتر از خود رفتار کنند و این اصلی است که باید در محیط اداری رعایت شود و می توان افزود که در این کشور تصمیمات در بین کسانی که در یک بخش قدرت را در دست دارند گرفته می شود.

مراودات در فرهنگ کار مردم کانادا با دست دادن شروع می شود و اطلاعات بین افراد رد و بدل می شود. همچنین برای ایجاد فضایی صمیمی بین کارکنان هم رده های شغلی با نام کوچک با هم صحبت می کنند.

همانطور که گفته شد کانادا کشوری پیشرفته است و از همینجا پیداست که بازارهای تجاری خوبی در آن برای سایر کشورها فراهم است.

برای حضور در این بازارها می بایست کالا و خدمات ارائه شده از کیفیت خوبی برخوردار باشند و در عین این قیمت مناسبی داشته باشند و سر موقع به خریدار داده شوند چرا که وقت شناسی از ویژگی کانادایی هاست.

یکی از اصول اخلاقی در تجارت این است که کالای تحویل داده شده به مشتری بعد از بستن قرارداد دقیقا همان کالایی باشد که به او در زمان فروش و معرفی نشان داده شده است و این اصل برای بازارهای کانادا اهمیت ویژه ای دارد.

بازاریابی و جذب مشتری

بازاریابی که از مهم ترین راه های جلب مشتری است و به شیوه های گوناگونی انجام می شود در بازارهای جهانی اهمیت خاصی دارد.

یک بازاریاب خوب کسی است که کالای خود را با بهترین کیفیت و بسته بندی مناسب در معرض دید خریدار بگذارد و به طور کامل مزایای آن را شرح دهد تا از این طریق به صورت چهره به چهره مشتری را جذب کرده و اورا قانع به خرید کند.

در برخی موارد نیز افراد از طریق ارتباط هایی که با شرکت ها و سازمان های مختلف ایجاد می کنند می توانند بازاریابی موفقی داشته باشند که از جمله آن ها می توان به دفترهای تجاری، اعضای اتاق بازرگانی، نمایندگی ها و مواردی از این دست اشاره کرد.

یکی از اصولی که برای وارد کننده کانادایی اهمیت دارد مورد قبول واقع شدن نمونه کالایی است که برای او توسط فروشنده (صادرکننده) فرستاده می شود و در صورت مورد قبول نبودن نمونه دیگری درخواست می کند اینجاست که صادر کننده کالا باید در نظر داشته باشد که محصول باید از نظر کیفیت و بسته بندی در رده بالایی قرار داشته باشد و این راز وجود کیفیت و مرغوبیت در کالاهای موجود در این کشور است چرا که قوانین و ظرافت های خاصی در واردات وجود دارد و هر کالایی را وارد کشور نمی کنند.

از جمله مشکلاتی که برای صادرات به کانادا برای ایران وجود دارد این است که صادرکنندگان ایرانی از پس هزینه تبلیغ در کانادا بر نمی آیند و لزوم شناخت هر محصولی تبلیغات و شناساندن خود در آن کشور است که می توان این کار را به طور کلی به شرکت هایی واگذار کرد تا برای شما مشتری پیدا کنند.

همچینین مشکل دیگر بحث دور بودن ایران از کاناداست که هزینه های حمل و نقل کالا خریدار را از تجارت در بسیاری از زمینه هایی که مورد توافق است منع می کند و باید برای این مشکلات چاره ای اندیشیده شود.

 

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *