کار ما چیست؟
  • نويسنده :
  • تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
  • دیدگاه‌ها برای کار ما چیست؟ بسته هستند

محصولات خود را جهانی کنید

تواکسیم یک نمایشگاه شبانه‌روزی بین المللی و چهار زبانه است که افتخار دارد محصولات ساخت ایران را به بازارهای جهانی معرفی کند و زمینه افزایش تولید ملی و افزایش نرخ اشتغال را با محوریت توسعه صادرات، فراهم کند.

یافتن خریداران بین المللی، معرفی محصول در بازارهای جهانی، کسب اطلاعات از بازار و فرهنگ مصرف کشورهای مقصد و اطلاعاتی از ارتباطات بانکی بین کشورها و نحوه تبادل ارز از بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان و تأمین کنندگان برای ورود به بازارهای جهانی است .

از سوی دیگر فعالان اقتصادی و تجاری به دنبال اطلاعات شفاف خریداران وتجار دیگر کشورهاهستند که به دلیل نبود ارتباط تعاملی در گذشته عملا این امکان فراهم نیست. این مسئله برای تولیدکنندگان ایرانی که قصد صادرات دارند ، به مراتب دشوارتر است؛ زیرا به دلیل مشکلات سیاسی و امنیتی موجود در منطقه و تحریم‌ها و بی اعتمادی طرف‌های خارجی دسترسی آزاد به بازار و مبادلات تجاری با کشورهای دیگر بسیار کند و هزینه بر است.

اینتر نت مکان را برای تجارت بی معنی می‌کند

اینترنت و فضای مجازی باعث فشردگی زمان و مکان شده و حضور فیزیکی برای انجام امور را از بین برده است. یکی از کارآمدترین راهکارهایی که با فراگیر شدن اینترنت  در دنیا برای حل مشکل ارتباط فروشنده و خریدار در مکان‌های مختلف به کار می‌رود ، استفاده از سایت های B2B (business to business)است .

در این سایت‌ها ، فروشندگان کالا محصولات و اطلاعات تماس خود را به نمایش گذاشته و خریداران خارجی می‌توانند از این محصولات بازدید کرده و بی‌واسطه با فروشنده تماس بگیرند که هم به لحاظ زمانی و هم هزینه‌ها بسیار مقرون به صرفه است.

یک تجربه خوب در جنوب شرق آسیا

تجربه استفاده از این راهکار در دنیا به قدری کارآمد بود که سایت Alibaba.com که یک سامانه B2B چینی است ، توانست در کمتر از ۱۵ سال از شروع فعالیت خود ، از یک شرکت تک نفره به شرکتی با ۴۶ هزار کارمند تبدیل شود .

به عبارت دیگر، این سایت به قدری در ایجاد ارتباط بین فروشندگان چینی و خریداران خارجی موفق بود که باعث شد میزان درآمد گروه Alibaba در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۲۴۰ میلیارد دلار شود . این سرعت رشد درآمد در یک سایت B2B ، نشان از پتانسیل بالای این روش در ایجاد ارتباط موثر بین فروشنده و خریدار خارجی دارد .

سایت تواکسیم در کنار تولید ملی

با توجه به ظرفیت بالای سایت­های B2B برای توسعه صادرات و وجود مشکلات فراوان در سایت‌های خارجی و خلاء وجود یک سامانه بومی، بر آن شدیم تا با راه‌اندازی اولین سامانه B2B ایرانی‌، قدمی مهم و تاثیرگذار برای تسهیل ورود تولیدکنندگان ایرانی به بازارهای جهانی برداریم . بدین منظور مقدمات کار در اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ شروع شد و به لطف الهی توانستیم در شهریور ماه سال ۱۳۹۴، از اولین نسخه سامانه B2B ایرانی رونمایی کنیم .

 

سایت B2B چهارزبانه تواکسیم حاصل پژوهش و بررسی کارشناسان مدیریت، بازاریابی و اقتصادی است؛ مجموعه تواکسیم دارای ابزارهای تبلیغاتی بسیار خوبی برای معرفی محصولا ایرانی است و یک نمایشگاه بین المللی شبانه روزی برای معرفی محصولات شماست.

این شرکت از ابزارها و روش‌های مختلفی مانند کاتالوگ، بروشور، کارشناس فروش، مترجم، دفتر نمایندگی ، سالن همایش، آموزش بازرگانی و پوشش اخبار اقتصادی و تجاری برای معرفی محصولات و خدمات ایرانی استفاده می‌کند که  تولیدکنندگان و شرکت‌ها را از حضور مستقیم در نمایشگاه‌های بین المللی بی‌نیاز می‌کند و محصولات آن ها توسط تواکسیم معرفی می‌شود.

تهیه کتاب محصولات با کیفیت ایرانی در کتاب‌هایی به چهار زبان انگلیسی، عربی و روسی از جمله فعالیت‌های تواکسیم است که در مناسبت‌ها و نمایشگاه‌های خارجی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد  که با استقبال تجار خارجی مواجه شده است و معرفی محصولات ساخت ایران را ملموس‌تر می‌سازد.

ترجمه اطلاعات محصولات بصورت کاملاً تخصصی و در تمامی صفحات به چهار زبان توسط مترجم‌های کارآزموده انجام می‌شود و مذاکرات و معاملات داخل سایت نیز برای ایجاد ارتباط راحت تر و سریعتر ترجمه می‌شود .

در کنار خدمات سایت، جهت دریافت بازخوردهای مناسب برای محصولات اعضاء ، اطلاعات محصولات اعضاء ، در سایت‌های پربازدید جهان نیز بارگزاری می‌شود که خود تاثیر به سزایی در معرفی محصولات ایرانی دارد.

کلام آخر!

اعتمادتان را به امانت گرفته و محکم در کنار تولید ملی ایستاده ایم تا با معرفی محصولات ایرانی در بازار جهانی و به تبع آن افزایش تولید و رشد اشتغال، به رشد اقتصادی پایدار دست یابیم.

به اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.