پیگیری تجارت با یونان از طریق بورس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از توافق برای تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی و شورای تجاری ایران و یونان خبر داد و گفت: همکاری‌ اقتصادی مثل خرید و فروش سهام و تجارت از طریق ظرفیت بورس کالا پیگیری می‌شود.

پیگیری تجارت با یونان از طریق بورس

محمدرضا پورابراهیمی

محمدرضا پورابراهیمی داورانی گفت: کمیسیون مشترک اقتصادی و شورای تجاری مشترک بین ایران و یونان بحث همکاری های اقتصادی در زمینه هایی مانند خرید و فروش سهام و مبادله کالا از طریق ظرفیت بورس کالا را پیگیری می کند، البته توافقاتی برای تسهیل روابط بانکی ایران با این کشور، توسعه گردشگری و همچنین حمل و نقل دریایی صورت گرفت.

وی درباره دستاوردهای سفر جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به این کشور افزود: در سفر به این کشور، اعضای کمیسیون اقتصادی دیدارهایی با نایب رئیس پارلمان، قائم مقام وزیر امورخارجه و فعالان اقتصادی این کشور داشتند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با رایزنی های انجام شده با نایب رئیس پارلمان یونان، توافقی صورت گرفت که کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و یونان تشکیل شود.

پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت: در دیدار با قائم مقام وزیر امورخارجه یونان همچنین توافقی برای تشکیل شورای تجاری مشترک بین ایران و این کشور صورت گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رابطه با پیگیری برای تسریع در تقدیم استوارنامه سفیر جدید یونان به رئیس جمهور یادآور شد: با توجه به رایزنی ها انجام شده در دیدار با مقامات این کشور، پیگیری های لازم برای تسریع در تقدیم استوارنامه سفیر جدید یونان به رئیس جمهور صورت می گیرد که بطور طبیعی در تسهیل روابط اقتصادی دو کشور نقش دارد.

منبع: ایبنا

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *