آماده‌سازی کارآفرینان برای کسب و کار

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید بر اینکه راه‌اندازی کسب و کارهای مختلف نیازمند آماده‌سازی ذهنی و روحی است که قدرت ریسک کارآفرینان را افزایش دهد، گفت: دریافت مهارت‌های ذهنی برای کارآفرینی یک امر مرسوم در کشور‌های پیشرفته تبدیل شده است.

آماده‌سازی کارآفرینان برای کسب و کار

کسب و کار

پیش از ظهر امروز مرکزی در حوالی میدان منیریه تهران توسط مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افتتاح شد که خدماتی برای آماده‌سازی ذهنی کارآفرینان پیش از شروع به کار ارائه می‌دهد.

این مرکز برای افراد و کارآفرینان مشاوره‌های ذهنی مختلفی ارائه می‌دهد که براساس آن، کارآفرینان بتوانند علاوه بر آمادگی فنی و مهارت‌های عملی، به لحاظ روحی و معنوی آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

در حاشیه افتتاحیه این مرکز تخصصی، اصغر نوراله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه کارآفرینان معمولاً پیش از انجام کار، مهارت‌های فنی و علمی به دست می‌آورند، اظهار داشت: اما امروزه علاوه بر مهارت‌های فنی و تخصصی، باید مهارت‌هایی در افراد ایجاد شود تا آمادگی کامل برای راه‌اندازی کسب و کارهای بزرگ وجود داشته باشد.

وی افزود: این آمادگی‌ها شامل باورهای ذهنی و معنوی کارآفرینان است که علاوه بر توانایی‌های فنی، به مهارت‌های فکری افراد نیز کمک می‌کند.

نورالله‌زاده گفت: افراد علاوه بر توانمندی‌های جسمی و تخصصی، یکسری توانمندی‌هایی در ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه دارند که این توانمندی‌ها باید در مسیر تعالی قرار بگیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید بر اینکه افراد پس از آماده‌سازی و دریافت مهارت‌های ذهنی برای ورود به بازار کسب و کار حمایت خواهند شد، گفت: یکی از مهمترین مشکلات فعلی در جامعه کارآفرینی، نبود اعتماد به نفس و قدرت ریسک‌پذیری است که این موضوع در مشاوره‌های این مرکز مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه کارآفرینان و کسب و کارهای بزرگ دارای مهارت‌های ذهنی بالایی بوده‌اند، گفت: تلاش ما این است که افراد پس از آمادگی‌های ذهنی، به یکسری مشاوره‌های لازم در این زمینه وارد بازار کسب و کار شوند.

نوراله‌زاده گفت: تفاوت این مرکز با سایر مراکز در روش آن و کارآفرینی بودن موضوع است، به طوری که سایر مراکز اقدامات درمانی انجام می‌دهند، اما این مرکز آمادگی ذهنی برای ایجاد کسب و کارهای مختلف به مخاطبان خود ارائه می‌دهد، بنابراین این عرصه، عرصه جدیدی از کارآفرینی و معنوی است.

منبع: فارس

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *