حمایت از صادرات در مشهد

مرکز خدمات صادرات در مشهد پشتیبانی برای صادرات

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در گفت وگو با تواکسیم گفت: ایجاد این مرکز به منظور تحقق برنامه های پیش بینی شده در راستای اقتصاد مقاومتی در بخش تجارت خارجی و یکی از اقداماتی است که می تواند به توسعه بازار های جدید و پشتیبانی از صادرات استان کمک کند.

حمایت از صادرات

حمایت از صادرات

ناصر بهزاد رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی افزود: این مرکز در محورهای ایجاد نمایشگاه دائمی برای کالاهای صادراتی، برگزاری میزهای تخصصی، عارضه یابی فرایندهای صادراتی، مباحث مربوط به زنجیره ارزش و برگزاری همایش ها و کنفرانس های بین المللی فعالیت خواهد کرد.

وی ایجاد قابلیت های لازم برای توسعه بازار کالا های استان و نفوذ به بازارهای جدید صادراتی، ایجاد مدل های اصولی برای ثبت برند و برندسازی و ارائه مشاوره در زمینه همکاری های حقوقی، اطلاعات صادراتی، سرمایه گذاری، پروژه ها و طرح های مناقصه ای سایر کشورها را از دیگر محورهای فعالیت مرکز مزبور ذکر کرد.

بهزاد یادآورشد: این مرکز با مشارکت و سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت یک هکتار نیمه اول سال ۱۳۹۷ به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: ایجاد پایانه صادراتی جنوب استان هم به منظور ظرفیت سازی داخلی و تقویت حضور در بخش بین المللی به تصویب کمیته پایش تجارت خارجی و کارگروه توسعه صادرات استان رسیده است که در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار و با سرمایه گذاری حدود ۶۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در تربت حیدریه ایجاد می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به تولید زعفران و سایر محصولات کشاورزی در جنوب این استان، ایجاد پایانه صادراتی مزبور به رونق صادرات این تولیدات کمک می کند.

بهزاد با بیان اینکه مرحله نخست این طرح در هفته دولت سال ۱۳۹۷ به بهره برداری می رسد گفت: در این پایانه، دفاتر گمرک، بیمه، حمل و نقل و سایر الزامات پیش بینی شده است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در انتها بیان کرد: با اجرای طرح های مزبور جایگاه صادراتی استان در کشور ارتقا یافته و در حوزه صادرات غیرنفتی از رتبه پنجم به یکی از رتبه های اول تا سوم خواهد رسید.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *