واردات ۱۶هزار تنی تایر

دبیر انجمن صنعت تایر ایران، از واردات ۱۶ هزار تن لاستیک در ۲ماهه نخست سال به کشور جاری خبر داد.

واردات ۱۶هزار تنی تایر

واردات تایر

خسرو محمودیان در ارتباط با تولید تایر کشور، اظهار کرد: تولید صنعت تایر کشور در سال ۹۴ حجمی بالغ بر ۳۳ هزار ۴۳۲ تن بوده که این رقم در سال ۹۵ به ۳۶ هزار و ۱۲۰ تن افزایش یافته و همچنین واردات تایر به کشور در سال ۹۴، ۱۰۴ هزار و ۸۵۶ تن بوده که در سال ۹۵ این حجم به ۱۰۳ هزار تن رسیده است.

دبیر انجمن صنعت تایر ایران، افزود: واردات تایر در ۲ماهه سال جاری روند روبه رشدی داشته که این واردات به شدت صنعت تایر کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به اقدامات وزارت صنعت برای الزام واردکنندگان به اخذ نمایندگی از شرکت مادر، گفت: وزارت صنعت با این اقدام باعث شد واردکنندگان ملزم به رعایت استانداردهای swr و اینمارک شدند و این مهم انجام شد و ۴۳ شرکت برای این واردات معرفی شدند.

محمودیان ادامه داد: متاسفانه علاوه بر این ۴۳ شرکتی که برای واردات معرفی شدند ۹۷ شرکت دیگر هم نمایندگی رسمی اخذ کردند و به کشور تایر وارد می‌کنند.

دبیر انجمن صنعت تایر ایران، با بیان این که در۲ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته واردات افزایش پیدا کرده خاطر نشان کرد: واردات تایر به کشور در ۲ماهه سال ۹۴ حدود ۱۷ هزار تن بوده که با قانونی که در وزارت صنعت مبنی بر اخذ مجوزهای لازم اعلام شد این رقم در ۲ماهه سال ۹۵ به ۷ هزار تن کاهش یافته اما در سال ۹۶، ۱۶ هزار تن بوده که افزایش بسیار چشم گیری را شاهد بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان تایر در کشور با توجه به افزایش حجم واردات تایر در کشور نگران انباشت دوباره محصولات تولیدی خود در انبارها هستند و مانند گذشته انبارها مملو از تایرهای تولید داخل شود.

در تمام کشورهای دنیا ۴ کالا در دنیا کالاهای استراتژیک محسوب می‌شوند که این کالاها شامل بنزین، گازوئیل، لاستیک و دارو هستند و اهمیت تایر از دید نهادهای جهانی بسیار بالا توصیف شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *