همه چیز درباره تجارت با هند

هندوستان با داشتن مساحتی حدود دو برابر ایران هفتمین کشور وسیع جهان است و از نظر اقتصادی نیز رتبه چهارم را به خود اختصاص داده ، از این رو تجارت با هند از اهمیت خاصی برخوردار است.

همه چیز درباره تجارت با هند

تجارت با هند

کشور هند که حجم زیادی از جمعیت جهان را در چنین مساحتی جای داده است، از قومیت ها و ملیت های مختلفی تشکیل شده که بیشتر این قومیت از نژاد هندو آریایی است.

با وجود داشتن اقتصادی پر رونق تا جایی که چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا لقب گرفته، هنوز هم کم و کاستی هایی در هند وجود دارد و بسیاری از مردم در فقر به سر می برند ولی پیش بینی ها نشان می دهند که آینده اقتصادی هند از این هم روشنتر خواهد شد.

این پیش بینی ها از آینده ای درخشان و ایجاد فضایی امن برای سرمایه گذاری های داخلی خارجی موجب شده است تا حجم سرمایه گذاری ها در این کشور در زمینه های پوشاک، خودرو، داروسازی، فناوری ازلاعاتو ارتباطات و محصولات شیمیایی افزایش یابد.

تولید محصولات کشاورزی از جمله عوامل رونق بخش به اقتصاد هند بوده و برای بسیاری از افراد شغل ایجاد کرده است. حتی از حیواناتی همچون گاو که خوردن گوشت آن در هند رایج نیست نیز می توان به سود رسید چون مصرف شیر خوبی در بین مردم دیده می شود.

این کشور وسیع دارای فضاهای طبیعی مثل کوه ، دشت، تپه و بیابان است و به همین جهت انواع آب و هوا مثل حاره ای تا معتدل را داراست.

از جمله ایالت های هند می توان به آندرا پرادش، آروناچال پرادش، آسام، بیهار، چتیگسر و گوا نام برد.

شیوه غذاخوردن هندی ها متفاوت است. آنها به خاطر نکشتن حیوانات بیشتر از مواد غذایی دیگر استفاده می کنند و غذای خود را از هر قشری که باشند با دست می خورند.

فرآیند ثبت شرکت

این کار می تواند تا ۳ ماه به طول بیانجامد و نیازمند صبر و دانش و تخصص روز است. موارد لازم در ابتدای فرآیند ثبت شرکت به شرح زیر است:

  • گرفتن PAN card
  • گرفتن TAN card
  • داشتن آدرس رجیستر شده
  • گرفتن کد اقتصادی، کارفرمایی DIN و VAT
  • امضای الکترونیکی
  • گرفتن کارت واردات و صادرات
  • ایجاد حساب بانکی و پرداخت هزینه ها
  • تعداد سهامداران باید در کم ترین حالت ۲ نفر باشد.

طبق آخرین آمار سازمان توسعه تجارت ایران حجم مبادلات تجاری هند در سال ۲۰۱۵ برابر با صادرات ۲۶۵ میلیارد دلار، واردات ۳۹۱ میلیارد دلار و تراز تجاری -۱۲۶ میلیارد دلار بوده است.

این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۴ با رقم صادرات ۳۱۷ میلیارد دلار، واردات ۴۵۹ میلیارد دلار و تراز تجاری -۱۴۲ میلیارد دلار با کاهش رو به رو بوده است.

طبق این آمارها مهم ترین اقلام صادراتی هند به جهان در این سال به ترتیب جواهرات و سنگ های گران قیمت، وسائل حمل و نقل، ماشین آلات و ابزار مکانیکی، محصولات دارویی، پوشاک و… بوده است.

این آمارها همچنین در زمینه روابط تجاری ایران و هند، حجم مبادلات تجاری ایران و هندوستان را در هشت ماهه اول سال ۱۳۹۵ برابر با صادرات ۱۹۱۱ میلیون دلار، واردات ۱۲۶۹ میلیون دلار و تراز تجاری ۶۴۲ میلیون دلار دانسته است.

مهم ترین اقلام صادراتی ایران به هند شامل کود آوره، قیر، متانول، آمونیاک، اتیلن گیکول و آلومینیوم و در مقابل مهم ترین اقلام صادراتی هند به ایران شامل برنج، محصولات آهن یا فولاد، سنگ آهن، چای سیاه، مکمل های دارویی و اکترودهای زغالی برای کوره بوده است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *