نقش پول‌ دیجیتال در رشد تجارت

محدثه صمیمی-مترجم
گروه آیته (Aite) گزارشی منتشر کرده است که رشد و بهره‌برداری خدمات کیف پول دیجیتال را در بخش موبایل و رشد تجارت الکترونیک ردگیری می‌کند.

پول‌های دیجیتالی و پرداخت‌های موبایلی

پرداخت موبایلی

این گزارش به سهم کیف پول‌ دیجیتال در رشد تجارت می‌پردازد و تحول کیف پول‌های موبایلی را شرح می‌دهد. علاوه بر این، این پژوهش به توضیح راهبردهایی می‌پردازد که به وسیله ذی‌نفعان کیف پول‌های موبایلی از قبیل بانک‌ها، تولیدکنندگان اصلی تجهیزات (OEMs)، متصدیان شبکه‌ موبایلی (MNOs)، پذیرندگان و عرضه‌کنندگان طرف سوم اتخاذ شده و فرصت‌های آتی پیش روی اینان را بیشتر مورد بحث قرار می‌دهد.

این پژوهش همچنین، یک پیش‌بینی درباره‌ تجارت آنلاین جهانی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ را تدارک می‌بیند. در این گزارش پیش‌بینی شده است که بازار جهانی تجارت آنلاین تا سال ۲۰۲۰ به ارزش ۱۱۴/۷ میلیارد دلار رشد خواهد کرد و تجارت خرده‌فروشی موبایل بخش مهمی از آن خواهد بود.

ران فان وزل، تحلیلگر ارشد آیته گروپ می‌گوید: «کیف پول‌های دیجیتال یک راه مطمئن و معتبر برای پذیرندگان فراهم می‌آوردند تا با مشتریان‌شان در تمام کانال‌های فروش، چه به شکل آنلاین و چه آفلاین، تعامل و مبادله کنند.»

او در ادامه می‌افزاید: «کاهش اصطکاک در فرآیند پرداخت منجر به نرخ تبدیل بسیار بهتری برای پذیرنده می‌شود که به افزایش فروش آنها کمک می‌کند. مبدعان می‌توانند با ترکیب دسترسی گسترده به اینترنت و افزایش پهنای باند می‌توانند تجربه‌ای جدید و متفاوت را برای مشتریان رقم بزنند که یکی از عوامل شکوفایی کیف پول موبایلی محسوب می‌شود. عرضه‌کنندگان موفق کیف پول‌های دیجیتالی آنانی هستند که راحتی استفاده، راحتی فکر (با درنظرگرفتن امنیت)، و توانایی مبادله در هر زمان و هر مکان را برای مشتریان به ارمغان می‌آورند.»

با رشد تصاعدی تجارت موبایلی و آنلاین و انواعی از رویکردها که برای عرضه‌ کیف پول دیجیتالی اتخاذ شده، انتظار می‌رود که این عرصه در هر گوشه از جهان گسترش یابد. بر

اساس این گزارش، کیف پول دیجیتالی در راه طی کردن یک مسیر تکاملی است؛ این ابزار بیش از آنکه صرفا وسیله‌ای برای افزایش درآمد سازمان‌های ارائه‌کننده‌اش باشد درحالت سهیل تجارت است.

همچنین، کیف پول‌های دیجیتالی با افزایش ارتباط میان مشتری و موسسه مالی برای موسسات مالی بخش خرده‌فروشی ایجاد ارزش می‌کنند که به نوبه خود موجب افزایش حجم مبادلات کارت‌های پرداخت این موسسات مالی و متعاقبا تضمین ثبات قدم بیشتر مشتریان می‌شود. در حالی که کیف پول‌های دیجیتالی در فضای آنلاین/ موبایل موج تجارت الکترونیکی را به پیش می‌برند، کیف پول‌های موبایلی پدیده‌ای نوظهور هستند اما انتظار می‌رود که به صورت مداوم رشد کنند.

این پژوهش نشان می‌دهد که کیف پول‌های موبایلی در دو مسیر جداگانه پیش می‌روند – کیف پول‌هایی برای اهداف عمومی که برای برقراری ارتباط از فناوری NFCبهره می‌گیرند، و کیف پول‌های مخصوص خرده‌فروشی که از فناوری‌های متنوعی بهره می‌گیرند از جمله کد نوری/QR و بیکان‌هایBLE.

 امروزه بانک‌ها، MNOs ، و پذیرندگان در این عرصه‌ که روزبه‌روز دستخوش تغییر و تحول می‌شود، با هم در رقابت به سر برده و برای این که بتوانند نسبت به یکدیگر دست بالا را پیدا کنند، نیازمند کیف پول موبایلی آینده‌داری هستند که با راهبرد آنها و خواسته‌های مشتری همخوان و متناسب باشد.

همچنین براساس این پژوهش، کیف پول‌های موبایلی و دیجیتالی فرصت‌هایی برای موسسات مالی فراهم می‌کنند تا روابط مشتریان را بهبود بخشیده و عمیق‌تر کنند. مسیر تکامل تمام فناوری‌های کیف پول با تمایل به کاهش اصطکاک در مبادلات به منظور کمینه کردن ترک سبد خرید و بهینه کردن رضایت مشتری طی خواهد شد.

سرینیواس نیدوگوندی، معاون ارشد راه‌حل‌های مالی موبایل در شرکت ماهیندراکومویوا ، درباره این پژوهش می‌گوید: «توان بالقوه‌ی کیف پول‌های دیجیتالی کاملا امیدوارکننده است؛ اینها دارند یک مسیر تکاملی را برای تحول کل اکوسیستم طی می‌کنند. کیف پول‌های دیجیتالی پرداخت را برای مشتریان آسان می‌کنند و موجبات افزایش رضایت مشتریان را فراهم می‌آورند.»

بدون کیف پول دیجیتالی، مشتریان مجبورند حجم زیادی از اطلاعات را وارد فرمی کنند که به اندازه‌ نمایشگر گوشی هوشمند است و این مساله می‌تواند مشتریان را کلافه و گیج کند به نحوی که ممکن است آنان را به سوی استفاده از روش‌های سنتی پرداخت سوق دهد.»

او در ادامه سخنان خود می‌افزاید: «ارزش واقعی کیف پول‌های دیجیتالی فراتر از انجام مبادلات است؛ و این توان را دارند که حجم بی‌بدیلی از اطلاعات مبادلاتی مشتریان را فراهم کند. این مساله به عرضه‌کنندگان و پذیرندگان کمک می‌کند تا از این اطلاعات بهره ببرند برای آنکه در هر مرحله از روند خرید، تجربه بهتری را برای مشتریان رقم بزنند.»

او در پایان اینطور نتیجه‌گیری می‌کند: «با ترکیب دو عامل دسترسی گسترده به اینترنت و افزایش پهنای باند، دستگاه‌های موبایلی می‌توانند با رقم زدن تجربه‌ای جدید برای مشتریان موجبات گسترش استفاده از کیف پول‌های دیجیتال را فرام آورند.»

منبع:  http://www.paymentscardsandmobile.com/the-evolution-of-digital-wallets-and-mobile-payments/

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *