مقررات صادرات و تسهیلات واردات در کیش

صادرات کالا و خدمات از منطقه آزاد کیش نیازمند پیش زمینه هایی است در همین راستا درباره مقررات صادرات و خروج کالا از جزيره کيش و تسهيلات موجود برای واردکنندگان کالا به کیش، در ادامه متن بیشتر می خوانید.

مقررات صادرات و تسهیلات واردات در کیش

کیش

صادرات کالاهای ساخته شده در کيش ،  اعم از اينکه مواد اوليه استفاده شده درآنها از منابع داخلی يا خارجی تهيه شده باشند کلا مجاز است.

صادرات کالاهای توليد شـده در کیش ، به داخل کشور بر اساس ارزش افزوده از پرداخت حقوق گمرکی معاف است و تنها برای آن بخش از مواد اولیه و قطعات وارداتی که در تولید نهایی مورد استفاده قرار گرفته است عوارض مربوطه منظور خواهد شد.

صــادرات کالاهای خارجی اعم از مصرفی ، ماشـين آلات و مواد اوليه به سـرزمين اصلی مجاز است اما ترخيص آنها منوط به رعايت مقررات عمومی صـادرات واردات کشور است .

صادرات کالاهای ساخت داخل کشور از منطقه آزاد کيش به کشورهای خارجی مستلزم رعايت مقررات عمومی صادرات و واردات کشور است .

خروج کالاهايی که ازنقاط مختلف کشور به منظور تعمير يا تکميل بصورت موقت وارد جزيره ميشوند مجاز بوده و در اينحالت بابت ارزش دســتمزد عمليات انجام شده و يا تعمير و تکميل مبلغی مطالبه نخواهدشد،و تنها برای قطعات و لوازمی که تعويض يا اضافه شده اســت حقوق گمرکی و ســود بازرگانی طبق مقــررات عمومی صادرات و واردات کشور منظور خواهد شد .

خروج کالاهای که برای تعمير و يا تکميل صورت می گيرد آزاد است و هنگام بازگرداندن آنها عوارض بندری و فرودگاهی مطالبه نخواهد شد .

 

تسهيلات برای واردات کالا به کیش

واردات هر نوع کالا به منطقه آزاد کيش ( به جز کالاهايی که به موجب شـرع مقدس اسلام يا براساس مقررات ويژه منطقه غيرمجاز شناخته شده اند ) آزاد است و واردات کالا شامل شرايط زير است:

*لوازم و مصالح ساختمانی با تشــخيص و صلاحديد سازمان از پرداخت عوارض گمرکی معاف هستند.

*  ماشــين آلات ، مواد اوليه و لوازم يدکی واحدهای توليـدی و صنــعتی از حقوق گمـرکی معاف است .

*  ساير کالاها ملزم به پرداخت عوارض گمرکی است و در صورت ترانزيت و یا صدور مجدد ۰/۳درصد  ارزش کالا باید به عنوان هزينه خدمات پرداخت شود.

*  واردات کالا برای نگهـداری موقت در انبارهای مخصــوص منطقه برای مدت مشخص مجاز است.

*واردات کالاهای توليد شده در مناطق آزاد ايران به منطقه آزاد کــيش مشـمول تخفيف ۵۰% در عوارض گمرکی است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “مقررات صادرات و تسهیلات واردات در کیش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *