مذاکرات بانکی ایران و روسیه

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه از مذاکرات بین بانک‌های مرکزی دو کشور به منظور رفع مشکلات مبادلات پولی خبر داد.

مذاکرات بانکی ایران و روسیه

ایران و روسیه

رمضانعلی سبحانی‌فر با اعلام مذاکرات بانک مرکزی ایران و روسیه برای رفع مشکلات مبادلات پولی گفت: شرکت گازپروم در حال حاضر در چند میدان گازی در حال انجام فعالیتهای مطالعاتی است تا پس از مطالعات به قرارداد منجر شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با بیان این مطلب به خبرگزاری خانه ملت، اظهارداشت: در این دیدار عوامل تحکیم روابط بین دو کشور و روابط پارلمان های دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر تحکیم روایط در زمینه همکاری های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و گردشگری تاکید شد.

وی با بیان اینکه در این دیدار تبادلاتی در زمینه بحران های منطقه ای و ارزیابی همکاری دو کشور برای مبارزه با تروریسم صورت گرفت، افزود: ادامه این همکاری در منطقه برای مبارزه با تروریسم و همچنین مذاکرات آستانه برای تعیین وضعیت سوریه از جمله محورهای مذاکرات بود.

سبحانی فر با اشاره به اینکه در این دیدار پیرامون مباحث اقتصادی تبادل نظرهایی صورت گرفت، ادامه داد: موانع بین دو کشور به ویژه در زمینه مبادلات پولی و گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، لذا مقرر شد که بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی روسیه برای رفع مشکلات مبادلات پولی تلاش کنند.

وی یادآور شد: در این دیدار بر سرمایه گذاری های مشترک دو کشور و سرمایه گذاری گازپروم در میادین گازی ایران تاکید شد که در حال حاضر این شرکت چند  میدان گازی در حال انجام فعالیت های مطالعاتی است تا پس از مطالعات به قرداد منجر شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه با بیان اینکه طرف روسی در زمینه سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز و ترانزیت نفت و گاز تمایل بیشتری دارد، تصریح کرد: ایران نیز از سرمایه گذاری طرف روسی استقبال می کند، لذا باید روابط و مذاکرات تداوم یابد تا به قراردادهای جدید بین دو کشور منجر شود.

منبع: ایبنا

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *