قابلیت تبلیغات لایو اینستاگرام

مهدی محمدی-کارشناس تبلیغات

در همین چند ماهی که ویژگی لایو ویدیو (Live video) اینستاگرام به این شبکه محبوب اجتماعی اضافه شده، استقبال خوبی از سوی کاربران و کسب و کارها از این پدیده شده است. ویژگی که به کسب و کارها فرصت ایجاد رابطه‌ای گرم‌تر و عمیق‌تر با مشتریان را داده است.

قابلیت تبلیغات لایو اینستاگرام

اینستاگرام

کاربران می‌توانند به هنگام معرفی یک محصولِ و یا خدمت جدید تصاویر زنده‌ای از مراسم رونمایی محصول و یا خدمت جدیدشان را برای علاقه‌مندان و مشتریان خود پخش کنند و تعامل بیشتری را با مخاطبان خود فراهم کنند.

پخش زنده اینستاگرام برای کاربران و به‌خصوص افراد مشهور هم می‌تواند بسیار مفید و جذاب باشد. برای مثال یک بازیگر می‌تواند با تعیین وقت قبلی، در ساعتی خاص اقدام به پخش ویدیوی زنده کند و علاوه بر صحبت با طرفدارانش، به‌صورت هم‌زمان کامنت‌ها را نیز مشاهده و پاسخ دهد. یا یک خواننده می‌تواند در زمان کنسرتش، برای آن دسته از هوادارانی که موفق به حضور در کنسرت نشده‌اند، به‌صورت افتخاری چند دقیقه‌ای را به شکل زنده پخش کند.

اینستاگرام لایو هم یک ابزار انتشار ویدیوی زنده و هم یک پلتفرم تعاملی است. کاربران علاوه بر تماشای ویدیو، می‌توانند از طریق چت زنده با میزبان و سایر تماشاگران تعامل داشته باشند.

پایین هر ویدیو یک بخش comments وجود دارد که از طریق آن همه تماشاچیان می‌توانند نظرات خود را به اشتراک بگذارند، سوال بپرسند و حس خود را با استفاده از لایک نشان بدهند.

نکته جالب این است که اینستاگرام لایو برخلاف پست‌ها و Stories، محدودیت یک دقیقه‌ای یا ۱۰ ثانیه‌ای ندارد. این یعنی صاحبان کسب و کار می‌توانند با نمایش و شرح مشروح محصولات و خدمات خود و تعامل با مشتریان در ویدیوهای طولانی زنده (تا یک ساعت) میزان فروش را افزایش دهند.

حال سوال اینجاست که بخش روابط عمومی و بازاریابی بنگاه ها از این فرصت ارزشمند می‌توانند چه بهره‌ای ببرند؟

روزی نیست که خبری از معرفی یک محصول یا خدمت جدید منتشر نشود. رونمایی از سامانه جدید بانکداری الکترونیک گرفته تا کارت هدیه خاص، دستگاه‌های پرداخت پول و … که برای مشتریان بنگاه ها جذاب است و بخش روابط عمومی و بازاریابی بنگاه ها می‌توانند با پخش زنده این رویدادها، حس همدلی و ارتباط نزدیک‌تر با مشتریان خود را ایجاد کنند.

نشست‌های خبری و مراسم‌هایی که در طول سال برگزار می‌شود، موارد دیگری است که ارزش پخش زنده داشتن را دارد و می‌شود این رویدادها را برای کسانی که امکان حضور در مراسم را ندارند به تصویر کشید.

مراسم افتتاح شعبه جدید، حضور در نمایشگاه‌های بین المللی مختلف، نشان دادن پشت صحنه یک فعالیت تولیدی و صنعتی، نشان دادن چهره‌های واقعی و مسئولان واحدهای مختلف بانک به مشتریان و … موارد دیگری هستند که ارزش پخش زنده را دارند.

از سوی دیگر از آنجایی که ویدیوهای اینستاگرام لایو به محض پایان پخش حذف می‌شوند و در حساب کاربری ذخیره نمی‌شوند، لازم نیست بخاطر نمایش چیزهایی که شاید در آینده نخواهید در دسترس کسی قرار داشته باشد دغدغه‌ای داشته باشید.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *