فعالیت نانو در صنعت دندانپزشکی

فعالیت موفقیت آمیز نانو در صنعت دندانپزشکی

محصولی که نانو سال گذشته در صنعت دندانپزشکی عرضه کرد موفقیت قابل توجهی در بازار داشته است. این محصول یک ماده ترمیم‌کننده دندان است که در آن از نانومواد سرامیکی استفاده شده است.

فعالیت نانو در صنعت دندانپزشکی

فعالیت نانو در صنعت دندانپزشکی

به گزارش تواکسیم، از عرضه Admira Fusion در سال ۲۰۱۶ یک سالی می‌گذرد و این محصول طی این مدت موفق به ایجاد تغییرات در بازار شده است. این محصول یک ماده ترمیم‌کننده دندان است که از کیفیت و استحکام قابل توجهی برخوردار است.

سال گذشته شرکت ووکو  گامی مهم در مسیر ساخت مواد ترمیم‌کننده دندان برداشت. بعد از دو دهه تحقیق و پژوهش، این شرکت اولین ماده ترمیم مستقیم دندان که مبتنی بر مواد سرامیکی بود را به بازار عرضه کرد. در این ماده ترمیمی از فناوری سرامیک‌های اصلاح‌شده آلی مبتنی بر فناوری‌ نانو (ORNOCER) استفاده شده است.

این فناوری هیبریدی ابتدا در سال ۲۰۰۳ به صنعت دندانپزشکی معرفی شد؛ زمانی که شرکت ووکو، Grandio که اولین نانوکامپوزیت دندانپزشکی بود را به بازار عرضه کرد. فناوری مواد نانوسرامیکی اصلاح‌شده با مواد آلی توسط مؤسسه فرانهوفر آلمان به دست آمد و سپس در صنعت مورد استفاده قرار گرفت.

این فناوری به دلیل داشتن خواص نوری، مقاومت در برابر خراش، آنتی‌استاتیک بودن و رفتارهای ضد میکروبی خود به شدت مورد توجه قرار گرفت. تمامی این مزایا موجب شد تا صنایع مختلفی نظیر پزشکی، الکترونیک، اپتیک، حسگری و تقویت سطح نسبت به استفاده از این فناوری علاقه‌مند شدند.

شرکت ووکو این فناوری را در قالب محصولی به نام Admira Fusion به بازار عرضه کرد تا صنعت دندانپزشکی با ماده جدید و با کیفیتی روبه‌رو شود. در این محصول از اکسید سیلیکون نیز استفاده شده است؛ ماده‌ای که به عنوان پرکننده شیشه و ماتریکس رزین سرامیکی شناخته می‌شود.

این محصول کاملا زیست‌سازگار است و در آن از مونومرهای کلاسیک استفاده نشده است. ۸۴ درصد وزن این محصول از پرکننده‌های معدنی است که مقاومت در برابر خستگی آنها بسیار عالی است.

این محصول به دلیل بهره‌گیری از فناوری سیلیکاتی خالص از مزایای بسیاری برخوردار است. برای مثال چروکیدگی پلیمریزاسیون آن ۵۰ درصد کمتر از کامپوزیت‌های رایج است. از دیگر مزیت‌های این فناوری می‌‌توان به پایداری رنگی بالا و استحکام قابل توجه آن اشاره کرد.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *