فروش اینترنتی بیمه نامه

افزایش سایت های فروش اینترنتی بیمه نامه

سایت های مختلف اینترنتی فروش بیمه نامه هر رزو در حال افزایش است. عده ای از این سایت ها استفاده کرده و عده ای هم احتیاط می کنند و حضوری بیمه نامه خود را تمدید یا خرید می کنند.

 فروش اینترنتی بیمه نامه

فروش اینترنتی بیمه نامه

به گزارش تواکسیم، این تبلیغ یک سایت اینترنتی فروش بیمه نامه است که علاوه بر فروش بیمه نامه ، مشاوره بیمه ای نیز در سرفصل های فعالیت ان دیده می شود ولی به راستی آیا کسی که شما را مشاوره می کند کیست و آیا از اطلاعات لازم برخوردار است؟!

با رونق کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپها در نحوه ارایه خدمات به مشتریان تحول قابل توجهی شکل گرفت و ورود این کسب و کار های به زندگی مردم مانند آپ های خودکار تاکسی سرویس ، خرید کالا و حتی رستوران و … تسهیل و  راحتی را  در عین مقرون به صرفه بودن در بر داشته است، شواهد  نشان می دهد صنعت بیمه نیز از این کسب و کارها بی بهره نمانده است.

این کاملا واضح است که فروش بیمه با سایر خدمات و کالاهای ملموس بسیار متفاوت است،  ضمن اینکه امری تخصصی محسوب می شود در این راستا سوالی در اینجا مطرح است که آیا کنترل و نظارت لازم از سوی نهاد ناظر بر فعالیت این کسب و کارهای  اینترنتی که به فروش بیمه می پردازند صورت می گیرد؟!

در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که داشتن نماد الترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت ، معدن و تجارت می تواند برای مخاطبان اطمینانی ایجاد کند تا به راحتی به خرید خود بپردازند.

گشت  گذاری در دنیای وب از وجود سایت های الکترونیکی فروش بیمه خبر می دهد به طور مثال سایتی تحت عنوان “بیمیتو” ضمن تبلیغ در برخی کانال های پر بازدید تلگرامی به فروش بیمه نامه به خصوص در رشته ثالث می پردازد. در این سایت آرم ۱۶ شرکت بیمه ای هست و به فروش محصولات این ۱۶ شرکت می پردازد.

خریدار بیمه نامه با استعلام گیری می تواند، نرخ های مختلف شرکت های بیمه مورد نظر را مشاهده کند و با ارایه دستور خرید بیمه نامه تا دو ساعت به دست بیمه گزار می رسد.

پیگیری ها نشان می دهد اساسا مبنای کار این کسب و کار مبتنی بر ارایه نرخ شرکتهای مختلف به مشتری است و تسهیلات قابل توجه دیگری که مبتنی بر مشاوره تخصصی باشد به بیمه گزار ارایه نمی شود.

یکی از مسئولان این کسب و کار اینترنتی در این رابطه گفت : ما نه کارگزار و نه نماینده بیمه هستیم بلکه این سایت اینترنتی را صرفا جهت فروش بیمه نامه راه اندازی کرده ایم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا از بیمه مرکزی برای فروش بیمه نامه مجوزی دارید پاسخ مثبت داد در حالی که پیگیری ها عملا این ادعا را ثابت نمی کند.

کسب و کارهای اینترنتی با محوریت فروش بیمه نامه نیز طی دو سال اخیر با هدف متمرکز کردن عوامل فروش بیمه و محصولات بیمه ای برای دسترسی آسان مشتری به خدمات  شکل گرفته اند اما ظاهرا اغلب انها هنوز مجوزی از سوی نهاد نظارتی دریافت نکرده اند پس در هنگام خرید اینترنتی باید به مجوز و نماد الکترونیکی دقت لازم را داشته باشید.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *