صادرات ۶ میلیون دلاری ماشین‌آلات
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در بهار امسال ۶ میلیون دلار ماشین‌آلات کشاورزی صادر شد.
صادرات ۶ میلیون دلاری ماشین‌آلات

ماشین آلات

مجتبی خسروتاج بر اهمیت و نقش توسعه صنعت ماشین‌آلات کشور به ویژه ماشین آلات کشاورزی تاکید کرد و گفت: اظهارات واحدهای تولیدی بیانگر این مهم است که بیش از ۹۰ درصد نیاز کشور در این بخش توسط شرکت های ایرانی و تولید داخل تامین می گردد و وابستگی کشور به واردات کمتر از ۱۰ درصد است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهارداشت: در سه ماهه ابتدای سال جاری ۳۸ میلیون دلار صادرات ماشین آلات از کشور صورت گرفته که از این میزان ۶ میلیون دلار به ماشین آلات بخش کشاورزی اختصاص داشته و چنانچه این رشد همچنان حفظ شود حتما در پایان سال نسبت به سال قبل افزایش خوبی در صادرات شاهد خواهیم بود.

خسروتاج افزود: در سازمان توسعه تجارت و در چارچوب میزهای کالایی”میز ماشین آلات”در نظر گرفته شده که در اولین جلسه این میز در سال جاری با حضور صاحبنظران، موانع و مشکلات صادرات این بخش مورد بررسی و عارضه یابی قرار گرفت. از مهم ترین مسایل در این حوزه این است که در ازای پیش پرداخت خریداران خارجی بایستی با کمک شبکه بانکی بتوان ضمانت نامه لازم را برای صادر کنندگان ارایه کرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بازاریابی در این نوع ماشین آلات نیازمند حضور در نمایشگاه های تخصصی است که با توجه به ماهیت کار این صنعت، حضور در نمایشگاه مستلزم در اختیار گرفتن فضاهای بزرگتری است و در نتیجه هزینه حضور ایشان افزایش می یابد که بایستی ساز و کار لازم برای بهره مندی بیشتر از یارانه شرکت در نمایشگاه ها در نظر گرفته شود.

منبع: بانک امروز

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *