صادرات فرش زنجان

افزایش ۱۰ درصدی صادرات فرش با مبداء تولید زنجان

محسن جعفری از روند صعودی صادرات فرش از زنجان خبر داد و افزود: در سال جاری میزان صادرات فرش دستباف با مبداء تولید زنجان افزایش یافته به طوری‌ که امسال با صادرات ۱۰ میلیون و ۵۸۵ هزار دلاری فرش با مبدأ تولید زنجان، در سال جاری شاهد افزایش ۱۰ درصدی بوده‌ایم.

صادرات فرش زنجان

صادرات فرش زنجان

جعفری مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: در بهمن‌ماه امسال نیز میزان صادرات فرش دستباف با مبدأ تولید در استان زنجان یک میلیون و ۴۵۰ هزار دلار بوده است.

وی بیان کرد: صادرات فرش استان زنجان طی ۱۰ درصد افزایش به‌عبارتی در ۱۱ ماه ۸۹۷ هزار دلار افزایش یافته که این افزایش برای فرش دستباف استان روند مطلوبی است.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به مقصدهای صادراتی فرش پشمی و ابریشمی استان، تاکید کرد: فرش پشمی استان زنجان به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا و برزیل و فرش ابریشمی به کشورهای ژاپن، چین و روسیه صادر می‌شود. در چهار سال اخیر شاهد کاهش صادرات فرش استان بودیم اما از سال گذشته تاکنون این مهم روند صعودی به خود گرفته و صادرات فرش دستباف از وضعیت بهتری برخوردار شده است.

وی گفت: امسال اقدامات خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان صورت گرفته است و در این میان صادرات فرش زنجان توسعه خوبی خواهد داشت.

جعفری در انتها اظهار کرد: کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار ارزشمند است و طبیعی بودن مواد استفاده شده در این فرش و پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش‌ها می‌شود و با برطرف شدن مشکلات ناشی از برجام و فراهم شدن نقل و انتقال باعث توسعه صادرات فرش شده است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *