صادرات بنزین و گازوئیل چین رکورد زد

افزایش تولید محصولات سوختی پالایشگاه‌های چین و نیز کاهش تقاضای داخلی بازار این کشور برای سوخت، افزایش چشمگیر صادرات آن را رقم زد.

صادرات بنزین و گازوئیل چین رکورد زد

چین

صادرات بنزین و گازوئیل چین در نیمه نخست سال جاری میلادی با افزایش چشمگیری روبرو شد؛ این در حالی است که اشباع بازار داخلی از عرضه سوخت و نیز کاهش رشد تقاضا منجر به فروش بیشتر سوخت توسط پالایشگاه های چینی به سایر کشورها شده است.

بر اساس محاسبات بلومبرگ بر پایه اطلاعات منتشر شده در وب سایت اداره کل گمرک چین،  صادرات گازوئیل این کشور در شش ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن تقریبا ۲۱ درصد افزایش نشان می‌دهد که میانگین آن در حدود ۳۲۸ هزار و ۵۰۰ بشکه در روز است.

همچنین صادرات بنزین چین در نیمه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸.۱ درصد افزایش نشان می دهد که این رقم معادل تقریبا ۲۲۲ هزار بشکه در روز است.

بر همین اساس، شرکت های دولتی تولید سوخت در چین بمنظور کاهش ذخایر انباشته شده خود به افزایش صادرات سوخت روی آورده اند؛ ضمن اینکه مازاد تولید پالایشگاه های غیر دولتی نیز به این رویه کمک قابل توجهی کرده است.

بر پایه این گزارش، رشد تقاضای بنزین و گازوئیل در چین به دلیل استفاده از وسایل حمل و نقل جایگزین مانند دوچرخه، خودروهای الکتریکی و گازی کاهش پیدا کرده است.

منبع: ایبنا

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *