شرکت های دانش بنیان نانو

فعالیت ۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان در عرصه نانو تکنولوژی

سعید سرکار گفت: ۱۶۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در عرصه نانوتکنولوژی ۳۶۰ نوع محصول تایید شده را به ۱۷ کشور دنیا صادر می‌کنند.

شرکت های دانش بنیان نانو

شرکت های دانش بنیان نانو

به گزارش تواکسیم، سرکار دبیر کارگروه توسعه فناوری نانو ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح توسعه شرکت پارسا پلیمر شریف گفت: باید با استفاده از علوم دانش بنیان در صنعت ، این دیدگاه را که اقتصاد ایران مبتنی بر مواد خام است تغییر داد.

دبیر کارگروه توسعه فناوری نانوافزود: صنعت در جهان پویایی داشته و برای بقا به فناوری نیازمند است. کارخانه نمی‌تواند به تنهایی به نیاز کشور پاسخ دهد و کارخانه‌ها هم برای بقا نیاز به پیشرفت در زمینه فناوری دارند.

وی ادامه داد: برای دستیابی به این ارتقا فناوری باید تعامل بین دانشگاه و صنعت افزایش یابد که متأسفانه این امر در صنعت و دانشگاه ایران دیده نشده است.

وی در زمینه اشتغال افراد متخصص گفت: بیکاری متخصصان در کشور در حال تبدیل شدن به بحرانی جدی است و باید به صورت ویژه برای به کارگیری این متخصصان در امور مختلف کشور اقدام شود.

سرکار بیان کرد: یکی از مشکلات در این رابطه این است که دانشجویان ایرانی دانا تربیت می‌شوند اما توانایی لازم برای ورود به بخش صنعت را ندارند، در حالی که صنعت به افراد توانا نیاز دارد.

وی تصریح کرد: طی توافقی که صورت گرفت ۵۰۰ نفر از فارغ التحصیلان ایرانی که در خارج از کشور بودند به کشور بازگشتند تا به تولید و اقتصاد کشور کمک کنند.

دبیر کارگروه توسعه فناوری نانوافزود: ایران با جمعیت ۸۰ میلیون نفری ظرفیت رقابت در بازار جهانی را ندارد چراکه دیدگاه جهانی به ایران تنها صادرات مواد خام و محصولات سنتی است و ما در تلاش برای تغییر این نگاه هستیم.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *