سهم کالاهای واسطه ای از واردات

معاون امور گمرکی گمرک کشور گفت: در مقطعی تا سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ تا ۸۰ میلیارد دلار هم واردات داشته‌ایم ولی میزان واردات ما در سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بود که نسبت به سال قبل حدود پنج درصد رشد داشته است.

سهم کالاهای واسطه ای از واردات

واردات کالا

عسکری گفت: میزان واردات در سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بوده که ۶۰ درصد آن شامل کالاهای واسطه‌ای، ۲۰ درصد شامل کالاهای سرمایه‌ای و ۱۶.۳ درصد آن نیز کالای مصرفی بوده است.

وی ادامه داد: بیشتر واردات که سهم آن به ۶۰ درصد می‌رسد، کالاهای واسطه‌ای بوده و تقریبا هشت میلیارد دلار از آن که ۲۰ درصد واردات را تشکیل می‌دهد، کالاهای سرمایه‌ای است و ۱۶.۳ درصد آن نیز کالای مصرفی است. میانگین واردات این چند سال کالاهای واسطه‌ای، سرمایه‌ای و بخش کوچکی کالاهای مصرفی بوده است.

معاون امور گمرکی گمرک کشور با بیان اینکه سال گذشته حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی داشته‌ایم، تصریح کرد: در سال گذشته علی‌رغم افزایش جزئی واردات، ۱۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد حقوق ورودی با رشد ۶۰ درصد داشته‌ایم و ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز مالیات ارزش افزوده وصول شد که رشد آن نیز ۳۱ درصد بوده است.

وی افزود: همچنین سال گذشته ۳۱۰۰ میلیارد تومان معافیت‌های مالیاتی اعطا شد و حول و حوش ۱۳۰۰ میلیارد تومان نیز عوارض برای دستگاه‌های مختلف وصول شده است.

منبع: جامعه خبر

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *