ساخت هتل‌ در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، از برنامه ریزی برای ساخت چند هتل جدید در این منطقه خبر داد و افزود: ۶ هتل و ۲۳ رستوران سال گذشته در ارس به بهره برداری رسید که نوروز امسال به گردشگران خدمات ارایه دادند.

ساخت هتل جدید در منطقه آزاد ارس

منطقه آزاد ارس

«محسن خادم عرب باغی»، اعطای مجوز منازل استیجاری به ساکنین منطقه را از دیگر برنامه های اجرا شده منطقه در نوروز امسال عنوان کرد و افزود: با این مجوزها، ظرفیت اقامت گردشگران در این ایام، افزایش یافت.

وی افزود: نوروز ۹۶ با توسعه زیرساخت ها، استقبال مردم از ظرفیت‌های گردشگری منطقه افزایش یافت و گردشگرانی از استان های همجوار و سایر استان های کشور به این منطقه سفر کردند.

رییس هیات مدیره منطقه آزاد ارس افزود: با اتمام پروژه های سرمایه گذاری در حال ساخت به ویژه هتل ها، مشکل کمبود فضای اقامتی در این منطقه برطرف می شود.

به گزارش تواکسیم، ایران دارای هفت منطقه آزاد تجاری – صنعتی شامل کیش، قشم، چابهار، ارس، انزلی، اروند و ماکو ونیز ۶۴ منطقه ویژه اقتصادی است.

منطقه آزاد ارس به عنوان یکی از مناطق آزاد کشور، در شمال غرب ایران در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز وظیفه نظارت بر امور مناطق مختلف به عنوان ساختار ستادی و پیگیری اجرای مصوبه های این شورا را برعهده دارد.

ایجاد هماهنگی میان سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با دستگاه های دولتی، عمومی و مردمی، بررسی و تصویب بودجه سالانه مناطق آزاد و ارسال به هیات وزیران از اهم وظایف «معاونت برنامه ریزی و هماهنگی» این شورا است.

منبع: پایگاه خبری منطقه آزاد ارس

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *