زعفران ایرانی در بازار جهانی

ضرورت وجود برند معتبر زعفران ایرانی در بازارهای جهانی

با وجود اینکه کشت زعفران در کشور و به طور ویژه در چهارمحال و بختیاری همواره در حال افزایش است و این محصول کشورمان از کیفیت بالایی برخوردار است هنوز برندی معتبر و شناخته شده در بازارهای جهانی برای این محصول وجود ندارد.

 زعفران

زعفران

به گزارش تواکسیم، چهارمحال وبختیاری یکی از استان های جنوب غربی زاگرس است که مرکز رویش بسیاری از گیاهان دارویی و باارزش است.

این استان با دارا بودن زمینهای حاصل خیز و موقعیت اقلیمی مناسب از تنوع آب و هوایی منحصر به فردی برخوردار است و به لحاظ اقلیم و هواشناسی یک استان چهار فصل و دارای آب و هوای متنوعی است.

این ویژگی موجب شده تا این استان، استعداد کشت انواع محصولات مختلف را داشته باشد و زعفران یکی از این محصولات است که در سالهای اخیر کشت آن در استان، نتایج درخور توجهی در اختیار محققان و کشاورزان قرار داده است.

زعفران از محصولاتی است که در همه نقاط چهار محال و بختیاری کشت می شود و یکی از مرغوب ترین زعفران های کشور به حساب می آید.

اگرچه مدت زمان بسیاری نیست که کشت زعفران در این استان مطرح شده است اما مزارع بسیاری توسط کشاورزان به کشت زعفران اختصاص یافته و هر سال به میزان کشت این محصول افزوده می شود.

بخشی از زعفران این استان به استان خراسان ارسال داده می شود و با برندهای این استان به فروش می رسد و بخشی دیگر نیز در مغازه ها و فروشگاه های سطح شهر با بسته بندی سنتی به فروش می رسد.

یکی از تولید کنندگان زعفران در این استان با اشاره به اینکه کشت زعفران در این استان هر ساله افزایش می یابد گفت: کاهش منابع آب در استان و خشکسالی موجب شده که کشاورزان به سمت کشت گیاهانی با نیاز آبی کم بروند و زعفران نیز به آب کمی نیاز دارد و در طول سال دوبار آبیاری می شود.

این کشاورز افزود: کشاورزان هرساله محصول برداشتی خود رابه صورت بسته بندی  سنتی در اختیار مغازه های سطح شهر می گذارند که درآمد آنها از این نوع بسته بندی بسیار کاهش می یابد.

ابراهیم شیرانی مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با تواکسیم بیان کرد: ۱۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به کشت زعفران اختصاص یافته است.

وی گفت: از میزان کل اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری اختصاص یافته به کشت زعفران ۱۰۵ هکتار مزرعه بارور و۳۰ هکتار مزرعه تازه کشت شده است.

شیرانی با اشاره به اینکه برندسازی زعفران در این استان ضروری است، تاکید کرد: برندسازی زعفران در این استان زمینه توسعه و کشت زعفران را در استان چهارمحال و بختیاری فراهم می کند.

وی در انتها افزود: برند سازی زعفران در چهارمحال و بختیاری زمینه برای توسعه بیشتر این استان در بخش کشاورزی را فراهم می کند و سبب ایجاد اشتغال می شود ولی هنوز شرکت یا واحد بسته بندی به صورت تخصصی در این زمینه در این استان فعال نشده است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *