رونق فروش اینترنتی در کسب و کارها

یکی از کارآفرینان فروش اینترنتی از هدف‌گذاری برای ایجاد ۴ هزار شغل جدید طبق قانون کار و تامین اجتماعی در حوزه فروش اینترنتی در سال خبر داد و افزود: جهان ما که روز به روز درحال پیشرفت در عرصه های مختلف از جمله ارتباطات و تکنولوژی است، کسب و کارها را به سمت وسویی می برد که فروش اینترنتی را جهت سهولت و صرفه جویی بیشتر در زمان افزایش خواهد داد.

رونق فروش اینترنتی در کسب و کارها

رونق فروش اینترنتی در کسب و کارها

به گزارش تواکسیم، حسنعلی باغبانیان فعال فروش اینترنتی در یک نشست خبری از رفتار و عملکرد برخی در مواجهه با کارآفرینان انتقاد کرد و گفت: انتظار کارآفرینان از دولت و دستگاه‌های ذی ربط ، ایجاد زیر ساخت لازم برای توسعه فضای کسب و کار و حذف قوانین و مقررات دست و پاگیر اداری است.

وی افزود: به عنوان یک کارآفرین هیچ عنوان از دولت توقع حمایت مالی نداشته‌ایم.

باغبانیان در ادامه گفت: توقع کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها از دولت حمایت معنوی است و دولت می‌تواند با اصلاح بسیاری از قوانین موانع کسب و راه را از سر راه بردارد.

وی بیان کرد: کارآفرینی به خود خودی دارای مشکلات بسیاری است و وظیفه پرداخت حقوق آخر ماه سنگین است که در این شرایط وارد کردن فشار بیرونی و مانع ایجاد کردن بر سختی‌های کارآفرینی می‌افزاید.

این فعال فروش اینترنتی درباره جنجال برخی فروشگاه‌های اینترنتی بر سر لزوم پرداخت مالیات گفت: فروشگاه‌های اینترنتی مانند سایر بنگاه‌ها طبق قانون موظف به پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و ۲۵ درصد مالیات تکلیفی سالانه هستند و باید مالیات مربوطه را بپردازند.

وی تصمیم نمایندگان دولت برای ایجاد اتحادیه صنفی کسب ‌و کارهای اینترنتی را اقدام مناسبی دانست و افزود: در حال حاضر روند جهانی کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن است، همچنان که روند جهانی بازار فروش نیز به سمت فروش اینترنتی سوق یافته است.

وی در انتها از برنامه ‌ریزی برای ایجاد ۴ هزار شغل جدید مطابق قانون کار و تامین اجتماعی در سال آینده خبر داد و تاکید کرد: در حالی که ایجاد شغل برای دولت بسیار پر هزینه است، بنگاه‌های اقتصادی و کارآفرینان بنابر ذات تجارت شخصی کارآفرینی می‌کنند و در دور شدن مشکلات اشتغال از جامعه، یاریگر هستند.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *