دانستنی های گمرکی آلمان

قبل از اینكه كالایی به گمرک های اتحادیه اروپا که آلمان نیز عضو آن است، وارد شود واردکننده وظیفه دارد تا خلاصه اظهارنامه وارداتی را به کشور مقصد ارائه کند، علاوه بر اظهارنامه مکتوب گمركی، فاكتور و گاهی اوقات گواهی مبدا باید همراه با محصولات وارداتی موجود باشد.

دانستنی های گمرکی آلمان

آلمان

آلمان عضو اتحادیه اروپا است و براساس مقررات حاكم بر کشورهای عضو این اتحادیه عمل می کند. اگر اتحادیه اروپا سیاست تجارت خارجی لیبرال در پیش گیرد، برخی محدودیت ها (به طور خاص بخش محصولات كشاورزی) ایجاد می شود و برای جبران آن، واردات یا صادرات محصولات كشاورزی در راستای توسعه كشاورزی در اتحادیه اروپا انجام می شود.

با توجه به حضور ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیكی، اگر اجازه ورود به اروپا به آنها داده شود، باید به صورت منظم از بسته بندی مخصوص استفاده شده باشد. واردات گوشت گاوهایی که تغذیه هورمونی داشته اند نیز ممنوع است.

درحال حاضر اقدامات احتیاطی مورد توجه قرار گرفته و در صورت وجود هرگونه مورد مشکوک، تا زمانی كه سلامت محصول اثبات نشود، واردات آن ممنوع است. بعضی از انواع محصولات مثل دارو برای مصرف انسانی، ضایعات، گیاهان یا حیوانات زنده نیز می توانند شامل ممنوعیت یا پروسه های متفاوت اداری باشند.

در داخل اتحادیه اروپا، تجارت محصولاتی ( به استثنای محصولات کشاورزی) كه تولید از یكی از ۲۷ كشور عضو باشد از معافیت گمركی برخوردار است. این معافیت ها شامل خرید و فروش در داخل اتحادیه است و واردات یا صادرات از خارج از آن را شامل نمی شود.

حمل و نقل جاده ای اصلی ترین ابزار مورد استفاده برای جابجایی محصولات در آلمان است. هرساله در آلمان ۲۸۶ میلیون تن از محصولات توسط حمل و نقل دریایی و ۲۷۶۷ میلیون تن از طریق حمل ونقل جاده ای منتقل می شوند. از سال ۱۹۹۵ مبلغی بعنوان مالیات برای ماشین های بزرگ و سنگین بیشتر از ۱۲تن كه در بزرگراه ها تردد می كردند، در نظر گرفته شده است. عوارض هم به صورت روزانه، ماهانه، و یا سالانه محاسبه می شود و فقط رانندگانی كه این عوارض را بپردازند اجازه حرکت در این مسیرها را دارند.

در عمل، كد TARIC (شامل ده رقم) به شکل خوبی نرخ تعرفه گمرکی و همچنین قوانین داخلی مشخص شده برای کالای وارداتی از خارج از اتحادیه اروپا را مشخص می کند و برای یافتن این نرخ روی محصول بر پایه كشور مبدا باید به اطلاعات TARIC مراجعه شود.

هر زمان كه كالایی از داخل كشورهای عضو اتحادیه وارد آلمان شود، صادركننده باید در پایان ماه، فرم مبادله كالا یا یک اظهارنامه داخلی را پر کند.

بعنوان بخشی از استاندارد های ایمن حمایت شده توسط سازمان جهانی گمرک، اتحادیه اروپا یک نظام جدید كنترلی را با هدف حفظ ورود كالا به گمرک های حوزه اتحادیه اروپا بر واردات وضع کرده است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *