دانستنی های تجاری آلمان

کشور آلمان که با دریای بالتیک، دانمارک، لهستان، چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، هلند و بلژیک همسایه است، قسمتی از اتحاد پولی منطقه یورو است و بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، سطح پایین فساد، سطح بالایی از نوآوری و وجود سرمایه های بسیار از مزیت های این کشور محسوب می شود.

دانستنی های تجاری آلمان

آلمان

این کشور ۱۶ ایالتی در حال حاضر یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان، ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا و موتور اقتصادی حوزه پولی یورو است و بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپاست که در سال ۲۰۰۹ درگروه چهار تولیدکننده بزرگ جهان قرار گرفت.

آلمان در سال ۲۰۰۳ به مدت ۵ سال صادرکننده پیشرو بود و شرکت های بزرگی از جمله بوش، فولکس واگن و زیمنس در آن واقع شده اند.

از جمله منابع طبیعی موجود در این کشور می توان به گاز طبیعی، الوار، اورانیوم، سنگ آهن، زغال سنگ، لیگنایت، پتاس، مس، نمک و نیکل و محصولات کشاورزی آن می توان به میوه رازک، انگور، حبوبات، ذرت، گندم، سیب زمینی، چغندر، جو، گوشت و لبنیات اشاره کرد.

مهم ترین صنایع موجود در آلمان کشتی سازی، خودروسازی، صنایع الکترونیکی، معدنکاری، وسایل برقی، ذوب و تهیه آهن و فولاد، مواد شیمیایی، ماشین سازی، فرآوری مواد غذائی و نوشیدنی، متالورژی، منسوجات و مشتقات نفتی است.

بیشترین میزان واردات آلمان در زمینه ماشین آلات، مواد سوختی، وسایل برقی، تجهیزات حمل و نقل و مواد غذائی و بیشترین میزان صادرات در زمینه ماشین آلات، مواد شیمیائی، خودرو، محصولات آهن و فولاد، مواد غذائی، وسایل الکترونیک و منسوجات انجام می شود.

وجود سیستم های حمل و نقل مثل بزرگراه ها، اتوبان ها، خط راه آهن پر سرعت و فرودگاه های بزرگ از جمله مزیت های تجاری ان کشور است.

بر اساس آمارهای رسمی گمرک و سازمان تجارت جهانی ایران، آلمان به عنوان هفدهمین کشور در فهرست کشورهای عمده مقصد صادراتی ایران است که مهم ترین صادرات ایران به آن در ۵ ماهه نخست سال ۱۳۹۵ در زمینه روده، بادکنک و شکمبه حیوانات، آنتی سرم‌ها دیگر مشتقات خونی، مغز پسته تازه یا خشک، محصولات از آهن یا فولاد و مغز پسته بوده است.

آژانس های بزرگ تبلیغاتی در آلمان
Carat media agency
OMD media agency
Mind Share media agency
Bader Media agency
Initiative media agency
Distribution network

مطابق آمارهای سازمان توسعه تجارت در سال ۱۳۹۳ بیشترین میزان صادرات ایران به کشورهای اروپایی پس از ایتالیا به آلمان تعلق داشته است.

اولین شریک تجاری آلمان كل اتحادیه اروپاست كه حدود۶۰% از صادرات آلمان و ۶۰% از واردات آن را در بر می گیرد و پس از آن چین و آمریكا از دیگر شركای بزرگ آلمان هستند.
برای دستیابی به مشتریان و فرصتهای بازاریابی آلمان باید به قیمت ها توجه کرد زیرا مصرف کننده آلمانی تمایل زیادی نسبت به قیمت های پایین تر دارند و معیارهایی مثل ایمنی، کیفیت، پرستیژ، آسایش، راحتی و قیمت اهمیت زیادی برایشان دارد.

ساختار توزیع در آلمان
تعداد زیادی مغازه های کوچک و مستقل
عدم متمرکزسازی کسب و کارها در مقایسه با بازارهای بزرگ اروپا
نفوذ و اشراف شبکه های توزیع در مراکز شهرها و حومه شهر
تعداد اندک فروشگاههای بزرگ به سبک هایپرمارکت ها
فروشگاه های تخفیف دار و اهمیت فروش از راه دور (از طریق پست الکترونیکی، خرید اینترنتی و خرید تلویزیونی)

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *