خطر در کمین طلای سرخ ایران

زعفران یکی از محصولات پر سود و قابل رقابت در بازار جهانی است که در سال اخیر به خاطر مشکلاتی مثل تحریم ها و عدم برندسازی در حوزه محصولات صادراتی و بسته بندی ضعیف با تهدیدهای جدی رو به رو است.

خطر در کمین طلای سرخ ایران

زعفران

اگر به موارد فوق تلاش کشورهای دیگر برای کشت و صادرات این محصول را اضافه کنیم معضلات جدی تری را می یابیم. حدود ۷۰درصد از زعفران تولیدی کشور صادر می شود و اگر فرآیند ها و صنایع تکمیلی این محصول به روز نشوند در آینده ای نه چندان دور بازار جهانی زعفران ایران را به فراموشی خواهد سپرد. 

زعفران افغانی دردسر جدید کشاورزان ایرانی

خبر نگران کننده تولید زعفران در افغانستان و تلاش چین برای تولید این محصول باارزش آینده مبهمی را برای زعفران ایران که مرغوبترین زعفران در ترسیم می کند. طی سال گذشته اخبار گوناگونی در زمینه قاچاق زعفران  به افغانستان باعث شد تا تولید زعفران در این کشور به ویژه استان هرات از چد کیلوگرم در سال به حدود ده تن برسد.

آنچه مسلم است با توجه به سودآور بودن این محصول افغان ها بسیار تمال دارند که بخشی از بازارهای ایران را به دست بگیرندو در برخی موارد حتی بهتر از ایرانی ها برای ورود به بازارهای جهانی عمل کردند تا جایی که توانسته اند زعفران خود را وارد بازار ایران کنند.

دولت افغانستان قصد دارد تا از این محصول به عنوان جایگزینی برای کشت خشخاش استفاده کند و بدین منظور تسهیلات و خدمات
آموزشی ویژه ای را در هشت استان خود در اختیار زعفران کاران قرار می دهد. از طرفی دیگر با قاچاق زعفران ایران به این کشور گاهی زعفران تولیدی ایران به نام افغانستان و با برند این کشور فروخته می شود.

چین بازار زعفران جهان را تصاحب می کند

طی چند سال گذشته خبرهای زیادی درباره ورود چین به بازار تولید کالای سنتی کشورهای مختلف از کشاورزی و صنایع دستی گرفته تا صنایع پیشرفته منتشر شده است. فرش، صنایع دستی و سیر ایرانی از گزند تولید مشابه چینی در امان نبودند که به تازگی زعفران نی به این گروه اضافه شده است.

چین با توجه به نیروی کار ارزان و دسترسی آسان به بازار های جهانی اقدام به تولید و توزیع محصولات دیگر کشورها می کند و به دلیل پایین بودن قیمت ها به راحتی در بازارهای جهانی مشتری پیدا می کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی با گلایه از شرایط نا مناسب بازار زعفران با ورود محصول چینی می گوید: چین مدتی است که مبادرت به کشت زعفران کرده است اما حدود ۷ سال طول می کشد که زعفران به بار بنشیند.

جلیل مغازه‌ای ادامه داد: چین هنوز وارد بازارهای جهانی زعفران نشده است و ورود آن به بازارهای جهانی کار ایران را سخت تر می کند و با ورود زعفران چین به بازار های جهانی یکی از مهم ترین محصولات ایرانی از چرخه صادرات حذف خواهد شد و برای جلوگیری از این اتفاق باید تمهیداتی اندیشیده شود.

وی افزود: بدیهی است که نمی توان جلوی تولید و صادرات محصولی در کشوری دیگر را گرفت ولی می توان کیفیت و قیمت محصولات خود را برای حضور در بازارهای جهانی رقابت پذیر کرد.

آسیب های صادرات زعفران

با وجود اینکه ایران بیشتر زعفران مورد نیاز دنیا را تامین می کند برند ایرانی زعفران در بازارهای جهانی شناخته شده نیست و بخش زیادی از این محصول که در کشور ما تولید شده است به نام کشور اسپانیا در بازارهای جهانی عرضه می شود و این خود بزرگترین ضعف این محصول است که علاجی برای آن یافت نشده است.

عدم توجه به صنایع تمیلی و بسته بندی مناسب بازارهای جهانی از دیگر آسیب هایی است که اشتغال حدود ۲۰۰هزار نفر را با مشکلات جدی رو به رو خواهد کرد.

سال هاست که زعفران ایرانی به صورت فله ای به خارج از کشور عرضه می شود در حالی که اگر برنامه ریزی و پشتکار و مدیریتی برای کنترل وجود داشت علاوه بر ایجاد اشتغال غیر مستقیم در حوزه صادرات زعفران ، امروز شاهد تثبیت برند زعفران ایرانی در جهان بودیم و اضافه شدن کشورهای تولید کننده تا این حد موجب نگرانی نمیشد.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *