حضور پررنگ تجار ایران در اندونزی

بر اساس گزارشات منتشر شده توسط هیات هماهنگی سرمایه گذاری اندونزی BKPM در سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تعداد ۲۵ طرح سرمایه گذاری به ارزش ۲۵٫۶ میلیون دلار توسط شرکتها و تجار ایرانی در اندونزی اجرا شده و یا در دست اجرا است.

حضور پررنگ تجار ایران در اندونزی

اندونزی

انور کمری، رایزن بازرگانی ایران در اندونزی با اعلام این خبر افزود: این طرح‌ها عمدتاً در بخش‌های تجارت عمومی و تعمیرات، حمل و نقل و انبارداری، صنایع شیمیایی و دارویی، هتلداری و رستوران و صنایع فلزی بوده است.

وی گفت: آمار یاد شده نشان می‌دهد از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۴ به‌طور متوسط در هر سال ۳ طرح به ارزش ۱ میلیون دلار در اندونزی اجرا شده، در سال ۲۰۱۵ هیچ طرحی اجرا نشده و در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۶ طرح با سرمایه‌ای معادل ۱۴٫۳ میلیون دلار و در چهار ماهه ابتدای سال ۲۰۱۷  تعداد ۹ طرح به ارزش ۱۱٫۳ میلیون دلار در این کشور اجرا شده و یا در دست اجرا است.

کمری در پایان خاطر نشان ساخت: از الزامات نفوذ و ماندن در این بازار حضور فیزیکی و تعامل نزدیک با بازیگران اقتصادی این کشور است که می‌تواند در قالب ثبت شرکت، ایجاد نمایندگی و یا تعیین عامل توزیع محقق شود و همچنین حضور فعال در نمایشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری در مقیاس  متوسط و کوچک در بخش‌های هتل‌داری و رستوران، حمل و نقل و انبارداری، صنایع نفت، صنایع شیمیایی و دارویی از جمله راه‌های دیگر موفقیت در این بازار خواهد بود.

 لازم به ذکر است اندونزی با جمعتی حدود ۲۶۰ میلیون نفر و به‌عنوان بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا دارای بازار بزرگ مصرفی در همۀ زمینه‌ها بوده و پتانسیل بالایی برای حضور شرکت‌های ایرانی در این بازار وجود دارد.

منبع: سازمان توسعه تجارت ایران 

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *