توسعه کسب و کار اينترنتي

ظهور و اوج گیری پدیده اینترنت در سطح جهان شیوه کسب و کار سنتی را تغییر داد و خود به آوردگاه کسب درآمد تبدیل شد تا جایی که فعالان این عرصه در میان بزرگترین کمپانی های صنعتی حضور دارند.

توسعه کسب و کار اینترنتی

توسعه کسب و کار اینترنتی

به گزارش تواکسیم، درهم تنیدگی زندگی امروز بشر با فضای مجازی به گونه ای است که گویی زندگی بدون آن ممنکن نیست و بسیاری از امور جاری مردم در نقاط مختلف دنیا امکان پذیر نیست.

با توجه به این شرایط حتی بنگاه های صنعتی که بازار مناسبی دارند برای ادامه حیات و مخصوصا توسعه فعالیت های خود نیازمند حضور در فضای مجازی هستند.

خريد و فروش اينترنتي به كوچك ترين كسب و كارها نيز اين امكان و فرصت را مي‌دهد كه به مخاطبان خود در سطح جهاني و با حداقل هزينه دسترسي پيدا كنند.

توسعه فناوري اطلاعات و مشکلات شهر نشيني در سال هاي گذشته، ضرورت گسترش فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي را بيش از پيش نمايان کرده است.

کسب و کار اینترنتی فرصتی برای حضور جهانی

علي اكبر اميري رييس فرهنگسراي فناوري اطلاعات با اشاره به کاهش مشكلات از جمله مشكل آلودگي هوا، ترافيك و ديگر موارد در ارايه خدمات به صورت اينترنتي معتقد است: خريد و فروش اينترنتي به كوچك ترين كسب و كارها نيز اين امكان و فرصت را مي‌دهد كه به مخاطبان خود در سطح جهاني و با حداقل هزينه دسترسي پيدا كنند.

وی درباره مزاياي استفاده از فروشگاه‌هاي اينترنتي مي گويد: دسترسي آسان الكترونيكي به محصولات و اينكه محصولات با آسيب كمتري به مشتريان ارايه مي شود و دسترسي عمده در هر ساعت از شبانه روز از مزاياي استفاده از فروشگاه هاي اينترنتي است.

وي با بيان اينکه فروشگاه‌هاي اينترنتي راهي به سوي توسعه كسب و كار اينترنتي است، ادامه مي دهد: امروزه استفاده از فناوري‌هاي نوين در ارايه خدمات شهري از جمله ارايه يارانه ها، كارت‌هاي سوخت، ارايه خدمات شهري و ديگر موارد به خوبي ديده مي‌شود و استفاده از اين فناوري‌ها در نهايت موجب بهبود مديريت شهري، ارايه بهتر خدمات شهري و دسترسي آسان به خدمات ارايه شده خواهد بود.

اميري بيان مي کند: طريقه پرداخت درفروشگاه های اينترنتي كشور به گونه اي است كه خريدار بايد هزينه آن را از طريق پيك و يا از طريق كارت‌هاي بانكي پرداخت كند که اين خود يک مزيت بانکي نيز مي باشد.

همچنين احسان گلابگير مديرعامل مرکز خريد اينترنتي البسکو دات کام(albasco.com)، در اين خصوص اظهار داشت: خريد اينترنتي بدين معني است که فروشگاه هايي که متصل به اين سيستم هستند محصولات خود را در سايت هاي اينترنتي عرضه مي کنند و خريداران با توجه به طبقه بندي موجود مي توانند محصولات مورد نياز خود را از طريق اينترنت خريداري کنند.

وي در ادامه با بيان اينکه فضاي توسعه و پيشرفت کشور اقتضا مي کند تا از نوآوري ها و امکانات جديد بهره برداري شود، ادامه مي دهد: علاوه بر تسهيل در امر خريد کالاها در محيطي امن، اين موضوع مي تواند به بسياري از اقدامات انجام گرفته در خصوص کاهش مشکلات ترافيکي و هزينه هاي سرسام آوري مصرف انرژي کمک شاياني کند.

اين مدير موفق فروشگاه اينترنتي کشور، در ادامه بيان مي کند: شلوغي فروشگاه هاي سنتي مخصوصا در فصل تعطيلات، احتمال تمام شدن کالاهاي موجود در انبار، وجود فروشندگان غير ماهر و بي تجربه، نياز به صرف وقت نسبتا زياد براي انجام خريد و … نيز از عوامل ديگري است که مي تواند منجر به افزايش حمايت هاي مادي و معنوي مسئولان و خود مردم از فروشگاه هاي اينترني شود تا بسياري از امور روزانه تسهيل شود.

امروزه رقابت هاي بانکي به سمت و سوي ارائه خدمات الکترونيکي بيشتر به مشتريان سوق پيدا کرده است، اضافه مي کند: رشد و توسعه فعاليت بانکداري الکترونيکي موجب شده است که مشتريان با انتقال راحت وجوه کالاهاي مورد نظر خود را خريداري کنند که اين موضوع مي تواند ضمن گردش مالي صحيح به اقتصاد ملي و بانکداري کشور نيز کمک شاياني نمايد.

چرا به کسب وکار آنلاین احتیاج دارید؟

اینترنت بستری از ارتباطات نوین را برای مردم فراهم کرده تا با استفاده از این بستر و امکانات به اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه های مختلف دست یابند تحقیقات نشان می دهد ۸۵ درصد حجم اطلاعات اینترنت ، اطلاعات تجاری است و بخش سرگرمی سهم اندکی از این حجم را در اختیار دارد و ما شاهد آنیم که همه روزه بر تعداد کاربرانی که به دنبال محصولات و خدمات مورد نیاز خود در اینترنت می گردند افزوده می شود .

اینترنت مرتباً به رشد سریع خود ادامه می دهد و در این دنیای آنلاین بیش ازیک میلیارد مشتری زندگی می کنند با مقیاس و منافع معین ، اینترنت به این مشتریان و بنگاه ها و به بخش بزرگی از آینده تمامی کسب و کارها سرویس می دهد .

بنابر این تدوین استراتژی حضور موثر در حوزه آنلاین برای استمرار کسب و کار، تنها یک پیشنهاد صرفاً تبلیغاتی نبوده بلکه ضرورتی است گریز ناپذیر که نمی توان از آن چشم پوشید.

در دنیای مدرن امروز برای حفظ موقعیت تجارت و توسعه آن ، ناچار از حضور موثر در حوزه آنلاین هستیم. بازار امروز جهانی است و همواره در حال تغییر و هر سرمایه گذاری موفق احتیاج به استراتژی کسب و کار الکترونیک دارد و این مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی است.

اما نت کسب کار را آسان کرده است. متخصصان نت کسب با بکارگیری بالاترین سطح استاندارد جهانی در زمینه کسب و کار الکترونیک ، زمینه حضور موفق شما در حوزه آنلاین را فراهم کرده اند.

طي چند سال گذشته با توجه به رشد و توسعه فناوري ها اقدامات قانوني براي حمايت از فناوري هاي نوين رشد مناسبي گرفته است که اين موضوع نيازمند توجه ويژه برنامه ريزان و تصميم گيران مي باشد که با توجه به تدوين برنامه پنجم توسعه کشور ضرورت دارد که اين موضوع از سوي نمايندگان مسئول در اين برنامه اعمال شود.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *