توافق تجارت آزاد مانع قاچاق کالا

جمعی از تجار ایالت بلوچستان پاکستان ضمن تاکید بر تسریع در روند نهایی سازی و امضای توافقنامه تجارت آزاد (FTA) بین ایران و پاکستان، امضای و اجرای چنین قراردادی میان دو کشور را پایان راه فعالیت های تجاری غیرقانونی و قاچاق کالا در مرزهای دو کشور دانستند.

توافق تجارت آزاد مانع قاچاق کالا توافق تجارت آزاد مانع قاچاق کالا

پاکستان

این مطلب در جریان ملاقات روز گذشته ‘حاج فتح خان نور زئی’ رئیس اتحادیه حمله و نقل جاده ای بین المللی پاکستان و جمعی از تجار ایالت بلوچستان با ‘محمد رفیعی’ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته مرکز ایالت بلوچستان مطرح شد.

در این ملاقات که همزمان با برگزاری بیستمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان در تهران انجام شد، تجار پاکستانی مشکلاتی از جمله مشکلات موجود در گذرگاه مرزی و گمرک زاهدان را مطرح کردند و از جمله این مشکلات، به عدم ظرفیت کافی در انبارهای گمرکی زاهدان اشاره کرده و گفتند که در بسیاری از موارد، کامیون های پاکستان حتی تا یک ماه برای تخلیه بار معطل می شوند و این مسئله باعث افزایش هزینه و قیمت تمام شده کالا برای تجار پاکستانی می شود.

تجار پاکستانی تاکید داشتند با وجود اینکه حجم تجارت بین دو کشور در شرایط کنونی نسبتا پایین است، ظرفیت انبارهای گمرک زاهدان باز هم کافی نیست و درصورتی که حجم مبادلات تجاری میان ایران و پاکستان براساس توافق های انجام شده بین دو کشور، در آینده افزایش یابد، پایین بودن ظرفیت انبارهای گمرک زاهدان، مشکلات بیشتری در زمینه حمل و نقل کالا میان دو کشور ایجاد خواهد کرد که ضرورت دارد این مشکل هر چه سریع تر برطرف شود.

موضوع دیگری که در این ملاقات بحث شد، مشکل مربوط به قانون محدودیت ظرفیت حمل بار (حداکثر ۲۵ تن) توسط تریلرها در جاده های ایران است. در پاکستان حداکثر ظرفیت قانونی حمل بار توسط تریلرها ۴۵ تن است و به سود تجار است که از کامیون های کمتری برای حمل حداکثر بار و کالا به ایران استفاده کنند اما محدود بودن ظرفیت حمل بار توسط کامیون ها در جاده های ایران، این امکان را به تجار پاکستانی نمی دهد و اگر بار تریلر بیش از ۲۵ تن باشد، اضافه بار آن مشمول جریمه گمرکی می شود ضمن اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی ایران هم این کامیون ها را جریمه می کند.

در جلسه یاد شده همچنین عنوان شد کالاهای پاکستانی که از مسیرهای دور ازجمله از ایالت پنجاب به ایران صادر می شود، بیشتر از طریق مسیر جاده ای لاهور به کراچی و از بندر کراچی هم با کشتی به بندر عباس منتقل می شود و مجددا از بندر عباس با کامیون های ایرانی به شهرهای مختلف ایران حمل می شود که چند بار مشمول پرداخت کرایه حمل می شود.

اگر بتوان ساز و کاری اندیشید که کامیون های پاکستانی به جای مسیر لاهور به کراچی، مسیر لاهور به میرجاوه در مرز ایران را طی کنند و مشمول جریمه های اضافه بار در گمرک و جاده های ایران نشوند، می تواند قیمت تمام شده کالای صادراتی به ایران را کاهش داد.

در این ملاقات همچنین مسئله افزایش هزینه های حمل و نقل بار در ایران از آغاز سال ۱۳۹۶ مطرح و تجار پاکستانی از افزایش کرایه حمله کالاهایی که قصد دارند با کامیون های ایرانی از شهرهای مختلف ایران تا مرز پاکستان حمل کنند، ابراز نارضایتی کردند.

در جلسه یاد شده همچنین موضوع صدور روادید یکساله ایران برای بازرگانان مستقل که عضو اتاق بازرگانی پاکستان نیستند، مطرح شد.

منبع: ایرنا

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *