تجارت موفق با فنلاند

فنلاند از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد و از آنجایی که در  تمام جهان صادرات در توسعه و رشد اقتصادی تاثیر بسیار زیادی دارد می توان گفت اقتصاد فنلاند نیز وابسته به صادرات و تولید است.

تجارت موفق با فنلاند

تجارت با فنلاند

مردم فنلاند کیفیت بالایی از زندگی را تجربه می کنند و زبان رسمیشان سوئدی و فنلاندی است و برای شما صادر کننده گرامی به این کشور تسلط به این زبان ها برای برقراری ارتباط بهتر و موثر اهمیت دارد.

آنها بسیار مبادی آداب هستند و به سخن گفتن دیگران در هنگام صحبت ارزش و اهمیت می گذارند همچنین آنها آداب معاشرت خوبی دارند و از نظر این مردم سخن گویی فن و شیوه و حتی زمان خود را دارد و در هر جایی نباید هر چیز را بر زبان آورد.

فنلاندی ها بسیار مهمان پذیر بوده و از گردشگران به خوبی پذیرایی کرده و آنها را با پیشینه خود آشنا می کنند چرا که به گذشته و کشور خود بسیار پایبند هستند و اهمیت می دهند.

از اصول برقراری ارتباط موفق آن است که شما نگاه کردن و ایجاد ارتباط چهره به چهره را در اولویت قرار دهید. زمانی که در حین دست دادن به چشم طرف مقابل نگاه کنید در همان ابتدای آشنایی و به اصطلاح جرقه ارتباط تاثیر خوبی بر او خواهید گذاشت.

این کشور عضو شنگن است و شما می توانید با برقراری ارتباط با آن با تمام کشورهای عضو ارتباط داشته باشید. این کشور حامی تولید و اشتغال است و این اطمینان برای کسانی که علاقه مند به ثبت شرکت در آن و یا ایجاد مکانی برای تجارت هستند خبر خوبی است چرا که دولت فنلاند از سرمایه گذاری در زمینه خرده فروشی، گردشگری، صنعت معدن، ارتباطات و اطلاعات، بهداشت، توسعه فناوری و نوآوری ها حمایت می کند.

مزیت های دیگر برای سرمایه گذاران آن است که دولت این کشورعلاوه بر داشتن مزیت های مالیاتی برای سرمایه گذاران کمک مالی برای شرکت های نو پا در نظر گرفته است که می تواند در قالب وام باشد.

طبق آمار سازمان توسعه تجارت ایران، حجم تجارت خارجی ایران و فنلاند از سال ۱۳۹۰ تا هشت ماهه اول ۱۳۹۵ به ترتیب برابر با ۹۰٫۷، ۳۰، ۱۹٫۵، ۴۴٫۳، ۷۴٫۱، ۷۶٫۲ میلیون دلار بوده است.

 این آمارها نشان می دهند که مهم ترین و بیشترین اقلام صادراتی ایران به فنلاند در سال ۲۰۱۵ به ترتیب برابر با میوه و مرکبات، فرش و کفپوش، لاک، ماشین آلات، تجهیزات پزشکی، قطعات ریلی، سبزی، دارو، قهوه و ادویه و ماشین های الکترونیکی است.

همچنین طبق این آمارها مهم ترین اقلام صادراتی فنلاند به ایران در همین سال به ترتیب ماشین آلات مکانیکی  و الکترونیکی و دیگ بخار، کاغذ و مقوا، چوب، تجهیزات پزشکی، دارو، مصنوعات آلمینیومی و مبل هستند.

سرمایه گذار محترمی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارد می تواند از مزیت هایی همچون افتتاح حساب، برندهای معروف، گرفتن ویزا برای فنلاند و یا به طور کلی اروپا، دریافت پاسپورت و مالکیت قطعی برخوردار شود.

برای سرمایه گذاری در فنلاند لازم است که با قوانین بانکی این کشور آشنا باشید چرا که بانک از سازمان هایی است که شما قطعا با آن سرو کار خواهید داشت.

پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق ایران در اواخر سال گذشته اعلام کرد که فنلاند و ایران می توانند ارتباط تجاری خوبی در سال های آینده با هم داشته باشند و وجود شرکت های فنلاندی در ایران را دلیلی برای تمایل فنلاند به برقراری ارتباط تجاری و اقتصادی با ایران دانست.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *