تجارت با هلند

هلند در شمال غربی اروپا قرار دارد و پایتخت آن آمستردام است. این کشور در زمینه پرورش دام، گل و گیاه و کشاورزی تولید و تجارت داشته و از این طریق  به رشد اقتصادی خوبی دست یافته است.

تجارت با هلند

هلند

این کشور آب و هوایی معتدل و متغیر دارد و ممکن است در روز شما شاهد باشید که در چشم به هم زدنی هوای آفتابی به هوایی ابری تبدیل می شود. وسعت کم هلند مانعی برای رشد و توسعه اقتصادی آن نشده و در حال حاضر هلند جزو ده کشور اول دنیا در زمینه اقتصادی است.

در این پیشرفت اقتصادی شرکای عمده تجاری هلند که کشورهای آلمان – بلژیک – انگلیس – فرانسه – ایتالیا هستند در افزایش میزان تجارت که پیشرفت اقتصادی را برای هلند به ارمغان آورده است موثر بوده و هستند. علاوه بر این وجود صنایع فلزی، تجهیزات و ماشین آلات الکترونیکی، کشاورزی، مواد شیمیایی، مواد ساختمانی، ماهیگیری، ماشین سازی و غیره در این پیشرفت اقتصادی تاثیر زیادی داشته است.

هلند دارای منابع طبیعی از جمله گاز، نفت خام، زغال سنگ، سنگ آهک است و تولید محصولاتی از جمله حبوبات، سیب زمینی، چغندرقند، میوه و سبزیجات در این کشور از رونق خوبی برخوردار است.

این کشور که اقتصادی وابسته به تجارت دارد همواره سعی در تسهیل تجارت آزاد و برطرف کردن ممنوعیت ها  و مشکلات داشته است و روابط تجاری پیوسته ای را طی چندین سال اخیر برقرار کرده  که این روابط در زمینه نفت و انرژی، محصولات کشاورزی، شیلات، دامپروری، حمل و نقل و غیره بوده است.

هلندی ها در روابط اجتماعی عام خود محافظه کرا هستند و به راحتی با غریبه ها ارتباط نمی گیرند و برای ارتباط گیری با آنها باید شیوه ای برنامه ریزی شده را در نظر داشت.

برای ورود به هلند و سرمایه گذاری در این کشور می بایست ابتدا نسبت به اخذ ویزا اقدام شود از جمله شرایطی که برای سرمایه گذاری در هلند مورد نیاز است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرمایه گذاری در چند زمینه انجام می شود: ثبت شرکت، سرمایه گذاری مشترک، سرمایه گذاری در صندوق های دولتی
  • سرمایه گذاری حداقل ۱،۲۵۰،۰۰۰ € در یک شرکت هلندی و یا در یک مشارکت و یا یک صندوق دولتی
  • صدوق مشارکتی که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید باید آن صندوق عضو انجمن (NVP) و آن صندوق توسط وزارت امور اقتصادی به رسمیت شناخته شده باشد.
  • برای کسب ویزای سرمایه گذاری هلند شخص سرمایه گذار می بایست امتیازاتی جمع آوری کند.
  • زمانی که برای انجام پروسه سرمایه گذاری در هلند تخمین زده می شود ۳ تا ۶ ماه است.
  • کارت اقامت سه ساله است.

ارزش: میلیون دلار

مطابق جدول فوق و طبق آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران و سازمان توسعه تجارت ایران، در میزان تجارت خارجی ایران و هلند در فاصله سال های ۱۳۸۷ تا هشت ماهه اول ۱۳۹۵ بیشترین حجم صادرات متعلق به سال ۱۳۸۷ با رقم ۳۴۲ میلیون دلار، بیشترین حجم واردات متعلق به  سال ۱۳۹۱ با رقم ۲۰۲۶ میلیون دلار و بیشترین حجم مبادلات متعلق به سال ۱۳۹۱ با رقم ۲۱۱۹ میلیون دلار بوده است.

مهم ترین اقلام صادراتی ایران به هلند در سال ۱۳۹۴ به ترتیب اکسیدهاوهیدراکسیدهای مولیبدن، فرومولیبدن، انگور خشک، پسته با پوست، خرما مضافتی و مهم ترین اقلام صادراتی هلند به ایران در این سال به ترتیب ذرت دامی، لوبیای سویا، جو، لوازم مصرفی آنژیوگرافی بوده است.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *