تجارت با بلژیک

بلژیک کشوری است با جمعیت زیاد که اکثر مردم آن به زبان هلندی و فرانسوی صحبت می کنند. پس از آنکه این کشور درگیر انقلاب صنعتی شد دو شهر این کشور با سرعت زیادی در زمینه فولاد و معادن به رشد و توسعه رسیدند و پس از جنگ جهانی دوم دو شهر دیگر آن با نام های آنتوپ و خنت در زمینه پتروشیمی پیشرفت کردند. تجرت با بلژیک

تجارت با بلژیک

بلژیک

بلژیک به سبب وجود راه آهن ، بنادر، بزرگراه ها در زمینه حمل و نقل کالا و خدمات صادراتی و وارداتی پیشرفت قابل توجهی داشته و صادرات این کشور شامل غذا، آهن، الماس، فولاد، اتومبیل، پلاستیک، محصولات نفتی و… می شود. همچنین کالاهای وارداتی بلژیک از کشورهای دیگر نیز شامل  ماشین آلات، الماس خام، نفت، مواد شیمیایی، لباس و مواد غذایی می شود.

با توجه به اینکه بازارهای خوبی در اروپا برای فروش کالا و خدمات صادراتی وجود دارد می توان گفت این نکته مزیتی برای این کشور است. چرا که بعد مسافت از نظر سهولت در حمل و نقل، شناخت بازارها و همچنین شناخت مشتریان و آشنایی با اصول ارتباط گیری با آنها از ویژگی های مهمی است که فروشنده کالا و خدمات صادراتی که در بازارها حضور می یابد به آن نیازمند است. این کشور از نظر سطح زندگی افراد دارای کیفیت بالایی است و نیروی کار خوبی دارد.

این کشور فرصت خوبی برای افرادی است که می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند چرا که علاوه بر پرداخت مالیات اندک امکان گرفتن اقامت و پاسپورت بلژیک پس از ۵ سال برای سرمایه گذار فاهم می شود و در این مدت نیازی به حضور همیشگی فرد در بلژیک نیست.

باتوجه به اینکه این کشور وسعت زیادی دارد و برای تجارت و زندگی مناسب است، گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری یا ثبت شرکت برای فرد سرمایه گذار فرصت خوبی است. همچنین هیچ محدودیتی برای تابعیت دو سویه در این کشور نیست.

مراحل ثبت شرکت در بلژیک:

۱٫فرد باید پلن خود را ارائه کند.

۲٫با گرفتن وکیل و مشاور plan business را تهیه کرده و با این کار تایید بلژیک را برای طرح خود دریافت کند.

۳٫هماهنگی وقت مصاحبه در سفارت.

۴٫گرفتن ویزا برای حضور در بلژیک.

۵٫بعد از گذشت سه سال با داشتن روندی مناسب برای ثبت شرکت خود می تواند نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کند.

۶٫دریافت اقامت دائم و پاسپورت.

در ارتباط با روابط تجاری ایران و بلژیک می توان گفت، طبق آمار سازمان توسعه تجارت ایران حجم صادرات در هشت ماهه اول سال ۹۵ برابر با ۷۳ میلیون دلار، واردات ۲۰۱ میلیون دلار و تجارت خارجی ۲۷۴ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که در سال ۸۸ شاهد صادرات ۵۰۹ میلیون دلار، واردات ۵۶۶ میلیون دلار و تجارت خارجی ۱۰۷۵ میلیون دلار بوده ایم.

همچنین آمارها نشان می دهند بیشترین و مهم ترین کالاهای صادراتی ایران به بلژیک در سال ۹۴ به ترتیب شامل پلاستیک، آهن و فولاد، میوه، خشکبار، کود، فیلم های پزشکی و عکاسی، وسائل نقلیه ریلی، رزین، قهوه، چای، فرش و ماهی  و همچنین بیشترین و مهم ترین کالاهای صادراتی بلژیک به ایران در این سال شامل محصولات دارویی، فیلم های عکاسی، ماشین آلات صنعتی، عطر و لوازم آرایش، ابزار سینمایی، مواد شیمیایی، پلاستیکی و سرامیکی می شود.

 

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *