بازارهای مناسب برای حضور ایران

شرکت های ایرانی برای حضور در بازار های بین‌المللی از بازارهای منطقه آغاز کنند و در این راستا باید به بازارهای ۳۰۰میلیونی کشورهای اطراف نیز توجه کنند و این فرصت را از دست ندهند.

بازارهای مناسب برای حضور ایران

گرهارد بارکوس

گرهارد بارکوس، مدیرعامل شرکت سرتیوس، در یک نشست خبری با با اشاره به سابقه حضور خود در ایران و بازارهای بین المللی، اظهار کرد: از حدود ۴ سال پیش به ایران آمدیم تا به شرکت ها ایرانی کمک کنیم که در فضای رقابتی پسابرجام با موفقیت پیش بروند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در جایگاه مشاور به شرکت ها کمک می کنیم، تصریح کرد:شرکت ها بسیار خوبی در ایران وجود دارند که اگر به انها کمک شود می توانند در بستر فعالیت های بین المللی قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت سرتیوس با اشاره به اینکه شرکت های ایرانی بسیاری از کارهایی را که باید در عرصه بین المللی انجام دهند، نادیده می گیرند، تاکید کرد: پیشرف دائم، آموزش در سطح بین الملل آموزه ای مهم است که شرکت های ایرانی باید به آن توجه کنند.

بارکوس در ادامه با اشاره به اینکه البته عدم حضور گسترده شرکت های ایرانی در بازارهای بین المللی به نادیده گرفته شدن آنها و شرایط تحمیل شده به دلیل تحریم ها بوده است، اضافه کرد: ایرانی ها برای حضور در بازارهای بین المللی باید به نحوه مدیریت و فرهنگ مدیریت بر می گردد، در واقع لازم است که مدیر در یک شرکت نقش مربی را نیز داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام بازارها برای حضور ایران مناسب هستند؟ خاطرنشان کرد: در گام اول بازارهای منطقه برای حضور شرکت های ایرانی مناسب تر هستند چرا که برای حضر در بازارهای دیگر نیاز به مقدماتی است که باید از سوی شرکت های ایرانی فراهم شود.

مدیرعامل شرکت سرتیوس ادامه داد: شرکت های ایرانی علاوه بر بازار ایران باید به بازارهای ۳۰۰ میلیونی کشورهای اطراف نیز  توجه کنند و این فرصت را از دست ندهند.

منبع: اقتصادآنلاین

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *