اینترنت، عوامل توسعه کسب و کار

مهمترین اثر اینترنت بازسازی اقتصاد و فعالیت‌های سنتی است. اینترنت قابلیت‌های اساسی تغییر شکل اساسی در همة کسب و کارها را فراهم کرده که شامل تمامی اجزای زنجیره ارزش و انواع فعالیت‌ها(و نه فقط شرکت‌های آنلاین) می‌شود.

 توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار

به گزارش تواکسیم، این امر، شامل تغییرات عمده‌ای می‌شود که نه تنها در مورد نحوه خرید و فروش محصولات، بلکه همچنین در مورد چگونگی طراحی، تولید و توزیع محصولات و خدمات هم بحث می‌کند. امروزه حتی یک کسب و کار کوچک هم می‌تواند با زنجیره تامینی پویا کار کند که در سطح جغرافیایی وسیعی گسترده است و با نیروی کاری جهانی تجارت می‌کند.

دکتر روح الله نوری عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی می‌گوید: نتایج مطالعات در مورد طرح‌های جهانی کوچک و متوسط نشان می‌دهد که ۷۵درصد آثار اقتصادی اینترنت متعلق به شرکت‌های سنتی بوده است که خود را نوعی از کاربران اینترنتی نمی دانستند. این کسب و کارها از تولید بیشتری که اینترنت فراهم می کند سود می برند

اینترنت واسطه‌ ی خلق مشاغل

همچنین اینترنت می‌تواند به عنوان کاتالیزر یا واسطه‌ای با قدرت برای فرآیند خلق مشاغل نقش داشته باشد. البته این صحیح است که اینترنت باعث کهنه و بی‌ارزش شدن بسیاری از مشاغل شده است. با این حال شواهد بسیاری نشان می‌دهند این فناوری به نوعی ایجاد کننده مشاغل زیادی است.

تا زمانی که شرکت‌ها کارکنانی(از مهندسان تا پرسنل فروش و خدمات) را استخدام می‌کنند تا محصولات و خدمات اینترنتی طراحی و تولید کنند، مشاغل به خودی خود در محیط اینترنت ایجاد می‌شوند.

با این حال اینترنت به ایجاد مشاغل در زمینه‌های دیگر هم کمک کرده است. به عنوان مثال در یک تجزیه و تحلیل از یک شرکت فرانسوی نشان داده شد، با اینکه اینترنت ۵۰۰ هزار شغل را در طول ۱۵ سال گذشته این بنگاه از بین برده، در عین حال ۲ر۱ میلیون شغل جدید را به وجود آورده که به طور خالص می‌توان گفت این رقم ۴ر۲شغل برای هر یک شغل از بین رفته است.

این نتیجه گیری از طرف مطالعه جهانی مک کینزی هم مورد تایید قرار گرفته که بیان می‌دارد برای هر شغل از بین رفته، ۶ر۲ شغل فراهم شده است

وی می افزاید:در حالی که استفاده از اینترنت باعث پیشرفت عملکرد در کسب و کارهای بزرگ می‌شود، این تاثیر میان کسب و کار های متوسط و کوچک و سازمان‌های تازه کار بسیار بیشتر و قابل ملاحظه‌تر است.

در مطالعه‌ای بر روی ۴۸۰۰ از بنگاه‌های متوسط و کوچک در ۱۲ کشور، این نتیجه حاصل شد مواردی که از تکنولوژی مبتنی بر وب استفاده می‌کنند با سرعت دو برابر بیشتر از مواردی که حداقل استفاده از وب را داشتند، رشد کرده‌اند.

این یافته‌ها در مورد تمامی قسمت‌های اقتصاد صدق می‌کند. علاوه بر این گونه کسب وکارها که از وب درک مناسبی داشتند، از درصد سود فروش دو برابری برخوردار بودند.

این کسب و کارهای مبتنی بر دانش وب همچنین بیش از دو برابر شرکت‌هایی که از اینترنت استفاده چندانی نداشتند، اشتغال‌زایی کرده‌اند. این امر در سرتاسر زنجیرة تولید، از خرده فروشی تا تولید وجود دارد.

بزرگترین تاثیر اینترنت بر کسب و کار های متوسط و کوچک، هموارکننده بودن آن است، بدین معنی که برای یک تجارت کوچک این امکان را فراهم می کند تا از روز اول کار خود با قابلیت‌هایی که در گذشته فقط برای شرکت‌های بزرگ وجود داشته است، به عنوان شرکتی جهانی شروع به کار کند.

آنها می‌توانند به مشتریان خود دسترسی داشته باشند، تامین‌کنندگان را بیابند، از استعدادهای سایر نقاط جهان بهره‌برداری کنند و همچنین از اینترنت به عنوان ابزار منحصر بفردی برای بازاریابی و برندسازی استفاده کنند. در نتیجه شرکت‌های کوچک می‌توانند مانند بنگاه‌های بزرگ رقابت داشته باشند.

این روند به ظهور بنگاه‌های چند ملیتی که بعضا از آنها با اصطلاح “جهانی زاده شده” هم یاد شده، منجر شده است. به عبارت دیگر این شرکت‌ها فعالیت‌ها و ارتباطات تجاری خود را با کشورهای متعددی شروع می‌کنند که روش کارآفرینان گذشته را رد می‌کنند.

در گذشته کار کارآفرینان از یک کشور شروع می‌شد و فقط تا زمانی به مرزهای بیشتر راه پیدا می‌کرد که شرکت ابعاد بزرگتری پیدا کند

دکترنوری اضافه می کند: نباید از بهره‌برداران اصلی رشد اینترنت یعنی عموم مردم غفلت شود. اساساً اینترنت به مصرف کنندگان قدرتی بخشیده است تا قیمت ها را مقایسه کنند، حراجی‌ها را پیدا کنند و از مشخصات فروش اتومبیل ها و اجاره املاک بدون آنکه از دلالان و واسطه‌گران کمک گرفته شود، اطلاع پیدا کنند.

این امکان را هم فراهم می کند که آدرس راه‌ها و جاده‌ها و اطلاعات بهداشتی و سلامتی را به دست آورند. زمان مصرف کنندگان هدر نمی‌رود، تصویری روشن از قیمت‌ها ارایه می‌دهد و به مشتریان امکان دسترسی به محصولات دور از دسترس را فراهم می‌کند.

تحقیقات علمی صورت گرفته نشان می‌دهد، هر چقدر مصرف‌کنندگان بیشتر از وب سایت‌های مقایسه قیمت استفاده می‌کنند، قیمت‌ها هم بیشتر افت خواهند داشت و تفاوت بیشتری میان قیمت‌های متوسط و حداقل وجود دارد.

مطالعات تحقیقاتی نشان می‌دهد به علت وضوح و روشنی قیمت ها در وب سایت‌ها، قیمت‌های آنلاین به صورت میانگین ۱۰درصد کمتر از موارد مشابه آفلاین آنها هستند.

مازاد اقتصادی که مصرف‌کنندگان در آلمان از طریق خدمات وب سایت به دست می‌آورند ۱۸ دلار در هر ماه و ۲۸ دلار در ماه در انگلستان است. این مازاد به دست آمده از طریق اینترنت در سال ۲۰۰۹ از مقدار ۱۰ میلیارد دلار در فرانسه تا ۶۴ میلیارد دلار در ایالات متحده دارای تفاوت بوده است.

به طور کلی باید گفت، تاکنون اینترنت این موضوع را به اثبات رسانده که می تواند قدرتی تغییردهنده باشد که به صورت مداوم و پایدار جامعه و اقتصاد قرن بیست و یکم را شکل می‌دهد.

اما این تغییر می‌تواند مثبت باشد و موتورهای رشد را در بخش‌های مختلف صنعت و اقتصاد کشور به حرکت درآورده و صنایع جدیدی از الکترون‌ها و کدهای نرم افزاری ایجاد کند.

همچنین اینترنت می‌تواند به میلیون‌ها نفر این امید و فرصت را بدهد تا دانش را گسترش دهند، به مصرف کنندگان قدرت ببخشد و تعاملات اجتماعی را سازمان دهی کند.

البته این در صورتی است که برنامه راهبردی و بلند مدت برای اقتصاد اینترنتی در کشور، در سطح میانی و در بنگاه‌ها به صورت منسجم و یکپارچه طراحی شده و به اجرا درآید.

در حقیقت می توان گفت:اینترنت یک شاهراه کسب درآمد است. از اینترنت می توان پول به دست آورد.

به عبارت دیگر، اینترنت یک فرصت جدید است. فرصتی که تنها با یک نگاه کارآفرینانه قابل کشف است و یک کارآفرین می‌تواند از این فرصت استفاده کند و به موفقیت های بزرگی دست یابدیک کسب و کاراینترنتی، تنها به خرید و فروش محصولات از طریق اینترنت محدود نمی شود، بلکه ارائه‌خدمات به مشتریان و تشریک مساعی بین شرکاء کسب و کار را هم شامل می شود.

مزایای کسب و کار اینترنتی

باید خاطرنشان کرد که کسب وکارهای اینترنتی بسیار متنوع هستند اما به طور کلی می‌توان آنها به ۱۰ گروه عمده شامل ایجاداجتماعات آنلاین،خرید، فروش و حراج کالاهای مختلف،تبلیغات،ارائه خدمات تخصصی به دیگران،ایجادامپراطوری اطلاعات، اخبار و آموزش،تهیه وارائه نرم‌افزارهای مختلف،چند رسانه‌ای یا مالتی مدیا، پیوستن به شبکه های واسطه گری، خدمات مربوط به ایمیل وسرمایه گذاری مشترک تقسیم بندی کرد.

ناگفته نماند که انتخاب یک کسب و کار اینترنتی نسبت به سایر کسب و کارها مزایای زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

راه اندازی ساده: یک کسب و کار آنلاین را می توان در چهاردیواری خانه هم انجام داد. تمام چیزی که نیاز دارید، فقط یک کامپیوتر است با امکان دسترسی به اینترنت به اضافه پنج مهارت کسب و کار آینده ساز جامعه اطلاعاتی .

سرمایه گذاری مالی اندک: گرانترین تجهیزات مورد نیاز در یک کسب و کار اینترنتی، یک دستگاه کامپیوتر است که امروزه در اکثر خانه ها وجود دارد. برای شروع یک کسب و کار کوچک اینترنتی نیاز به اجاره دفتر کار، مبلمان، تجهیزات اداری، قفسه و… ندارید. پتانسیل رشدزیاد: تصور کنید یک فروشگاه به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز در هفته برای مشتریان بازباشد.

مشتریان می‌توانند در هر لحظه از شبانه روز به اطلاعات کاملی از محصولات شمادسترسی داشته باشند، در حالی که شما با آرامش در رختخواب دراز کشیده‌اید و هنگامی که شما در حال خواب دیدن هستید، به حساب شما پول واریزمی‌شود.

ساعات کاری انعطاف پذیر: یک کسب و کار آنلاین ساعات و شرایط انعطاف پذیر کاری و مطابق بامیل تان را به شما می‌دهد. دیگر نیازی نیست رأس ساعت ۷ صبح در اداره حاضر باشید. می توانید حتی ساعت ۲ صبح هنگامی که اطرافیانتان در خواب هستند، با آرامش و در حالیکه لباس راحتی بر تن دارید، در رختخوابتان دراز بکشید و با استفاده از یکLaptop کارهارا انجام دهید.

رقابت بابزرگان

یک کسب و کار اینترنتی می تواند شما را به یک رقیب برای شرکتهای بزرگ تبدیل سازد. همانگونه که ایجاد کنندگان شرکتهای بزرگی چونAmazon وeBay با استفاده از یک کامپیوتر و یک اتاق کوچک کار خود را شروع کردند، شما هم می توانید به موفقیت‌های بزرگی دست یابید.

داشتن یک کسب و کار آنلاین به این معنی است که شما می‌توانید حتی یک کسب و کار بین‌المللی داشته باشید. در این حالت، مشتریان می‌توانند از سراسردنیا به سایت شما دسترسی داشته باشند . ارتباط ساده با مشتری: در کسب و کارهای سنتی، مکانیزم فروش عمدتاً از طریق نمایندگی ها و به صورت بسیار محدود صورت می گرفت.

در دنیای کسب و کارهای اینترنتی، هر مشتری یک بازارهدف فردی است. در حال حاضر، در این بازار با بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر اینترنت که هرکدام یک بازار هدف هستند، روبرو هستید.

شما می توانید با استفاده از پست الکترونیک و سایر قابلیت های وب، اطلاعات مورد نیاز مشتری را به سادگی برایش ارسال کنید یا او را در جریان روند ارسال سفارش قرار دهید. همچنین ارتباط زنده با مشتری از طریقchat یا سیستم پیغام سریع به سادگی امکان پذیر است. به علاوه می توانیدخبرنامه و کاتالوگ محصولات خود را بدون سرو کله زدن با اداره پست برای آنها ارسال کنید.

قابلیت مکانیزه کردن کارها

یک کسب و کار اینترنتی باعث می‌شود که شما بتوانید در یک زمان هم مدیر باشید، هم منشی و هم مسئول خدمات پس از فروش! زیرا نرم‌افزارهای مکانیزاسیون برای اکثر فعالیت های کسب و کارتان به وفور در اینترنت یافت می شوند.

همچنین اکثر آنها رایگان بوده و به سادگی قابل دریافت هستند. با استفاده از آنها می توانید در هزینه و زمان تا حد بسیار زیادی صرفه جویی کنید.

با وجود چنین مزایایی، کارآفرینی در اینترنت بسیار ساده‌تر از کارآفرینی در فضای خارج از اینترنت است؛ به خصوص که این گونه کسب و کارها نیاز زیادی به سرمایه اولیه ندارند .

بی شک،اینترنت یک معدن طلا نیست، بلکه مانند یک الماس تراش داده نشده است که برای هرکسی قابل استفاده نیست.

کسب و کار در اینترنت بدون داشتن مهارت کافی و یک دیدگاه سیستماتیک، برابر است با از دست دادن زمان و سرمایه. داشتن مهارتهای کسب و کار هم مادرزادی نیست. ۹۹ درصد از انسانهای موفق مهارت‌های لازم را به صورت اکتسابی به دست آورده‌اند.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *