اهمیت نمایشگاه های بین المللی

نمایشگاه های بین المللی فرصتی برای کسب و کارهای بزرگ و نوپا هستند، چراکه از این طریق می توانند حوزه فعالیت خود را گسترش دهند.

اهمیت نمایشگاه های بین المللی

نمایشگاه بین المللی

در جهانی که روز به روز شاهد پیشرفت و گسترش تکنولوژی های ارتباطی هستیم و ارتباطات، اصلی اساسی برای برقراری روابط و ایجاد تماس بین افراد است، نباید از نقش نمایشگاه های بین المللی در توسعه کسب و کار و جذب مشتری غافل شد.

بسیاری از صاحب نظران در ار تباط با جذب مشتری و یافتن مکانی برای برند خود در بازارهای جهانی، این نمایشگاه ها را فرصتی برای شناخته شدن در جهان می دانند.

همچنین از طریق حضور در این نمایشگاه ها می توان با استفاده از فضاهایی که در اختیار افراد و صاحبان کالا و خدمات قرار می گیرد، با صرف هزینه اندک نسبت به سایر تبلیغات به جذب مشتری بیشتر و هدفمند و در نهایت سود بیشتر دست یافت.

اگر شرایط حضور در نمایشگاه های بین المللی را برای عرضه کالا و خدمات خود دارید و یا به واسطه یکی از شرکت های داخلی که در این نمایشگاه ها حضور دارند، کالا و خدمات خود را در معرض دید جهان قرار می دهید، فرصت بزرگی را در دست دارید چرا که حضور در این فضا می تواند کالا و خدمات شما را به مشتریان جهانی بشناساند و شما را در معرض تجارب گوناگون قرار دهد تا با استفاده از این تجارب به کسب و کار خود رونق بخشید.

نمایشگاه های بین المللی این فرصت را در اختیار عرضه کننده کالا و خدمات قرار می دهد تا با سلیقه و خواست مشتریان آشنا شده و از این راه با رفع معایب و کاستی ها به جذب حداکثری مشتری برسد.

می توان گفت یکی از مهم ترین و موثر ترین راه های بازاریابی و جذب مشتری برای کالاو خدمات حضور در همین نمایشگاه های بین المللی است و از این رو همه ساله شاهد برگزاری بسیاری از نمایشگاه های بین المللی در سراسرجهان هستیم.این نوع بازاریابی می تواند با صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به سایر روش ها همراه باشد.

شرکت های بزرگ می توانند در این نمایشگاه ها حضور فعال داشته و تاثیر زیادی بر مشتریان بین المللی بگذارند و با صادرات محصولات و خدمات، دستاوردهای مناسبی داشته باشند.

از سوی دیگر شرکت ها و تولیدکنندگان متوسط و نوپایی که محصولات خوب و قابل رقابتی برای عرضه در بازارهای جهانی دارند با استفاده از غرفه های شرکت های b2b می توانند به صورت غیر مستقیم در نمایشگاه حضور داشته و محصولات و دستاوردهای خود را معرفی کنند.

از طریق حضور در این نمایشگاه های بین المللی می توان به افزایش فروش کالا و خدمات، جذب حداکثری مشتری، تغییر نگرش و به عبارتی نهادینه کردن برند خود در ذهن مشتری و ایجاد روابط چهره به چهره با افراد علاقه مند به کالا و خدمات عرضه شده رسید.

رسیدن به هدف اقتصادی کشور که شکل گیری اقتصاد مقاومتی است از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در شرایط فعلی که کشورمان در بخش صادرات ضعف های بسیاری دارد و در راستای افزایش تولید صادرات محور یا به طور کلی تولید داخلی کشور و رسیدن به رشد حداکثری اشتغال، می توان از حضور در این نمایشگاه هاسخن گفت.

در راستای افزایش صادرات غیر نفتی که از اهمیت ویژه ای برای کشورمان برخوردار است، ، نیز می توان از این نمایشگاه ها بهره برد چرا که حجم زیادی از اقلام صادراتی ما را نفت و مشتقات آن تشکیل می دهد و برای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، توسعه بنگاه های تولیدی و افزایش تولید با هدف قرار دادن بازارهای بین المللی  و توسعه تجارت خارجی ضروری است.

توسعه صادرات غیر نفتی نیازمند نوعی برنامه ریزی ویژه علمی برای مطرح شدن در جهان و جذب مشتری است. اینکه ما بتوانیم برندی را با نام ایران در بازارهای جهانی به مخاطب بشناسانیم مهارتی است که نیازمند فرصتی مناسب است و از طریق حضور در این نمایشگاه ها و عرضه محصولات صادراتی مرغوب با بسته بندی جذاب و برند مناسب می توان به این فرصت دست یافت.

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *