اعزام هیات تجاری ایران به کنیا

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از اعزام هیات تجاری بازاریابی جمهوری اسلامی ایران به کنیا و به سرپرستی رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران  از تاریخ ۱۳ لغایت ۱۶ تیرماه سال‌جاری خبر داد.

اعزام هیات تجاری ایران به کنیا

کنیا

فرهاد نوری با اعلام این خبر، موقعیت جغرافیایی خاص کنیا در منطقۀ شرق آفریقا را حائز اهمیت توصیف کرد و تمایل فعالان اقتصادی کنیا در بخشهای خصوصی و دولتی در جهت بسط روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران را ارزشمند دانست.

نوری با اشاره به پیگیری‌های گستردۀ مقامات بانکی کنیا جهت برقراری روابط کارگزاری بانکی با ایران، گفت: یکی از اهداف اعزام این هیات را نهایی کردن امکان برقراری روابط کارگزاری بانکی با کنیا به عنوان دروازه  ورود به شرق آفریقا است.

وی افزود: سهم ایران در مقایسه با حجم مبادلات تجاری کنیا با سایر کشورهای جهان مستعد رشد و گسترش است که توجه جدی تجار و بازرگانان ایرانی به بازار بالقوه کنیا را می‌طلبد.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی با تشریح توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه‌های مورد نیاز بازار کنیا و نیز اهمیت این حضور، گفت:  با توجه به برنامۀ راه اندازی خط منظم کشتیرانی از ایران به مقصد بنادر کنیا، تقاضای بازار مصرفی این کشور و همچنین نیازهای سایر کشورهای قاره آفریقا، حضور پایدار و مستمر واحدهای تولیدی- صادراتی ایران در بازار کنیا ضروری است.

منبع: سازمان توسعه تجارت ایران

 

به اشتراک گذاری مطلب

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *